Blockchain News 04.06.2018

Bittrex do të lejojë investitorët për të blerë cryptocurrency me dollarë amerikanë

Investitorët tani kanë një mundësi të re për të blerë cryptocurrencies në dollarë amerikanë.

Bittrex, një shkëmbim me bazë në Seattle cryptocurrency, ka arritur një marrëveshje që lejon investitorët për të blerë monedha digjitale në dollarë amerikanë. Ne te shkuaren, vetëm monedha tregtohen në Coinbase, një monedhë digjitale në Kaliforni, mund të blihet në dollarë. Kjo është një pjesë e rreth 1500 Monedha digjitale lundrues në cryptocurrenices univers.

Blockchain News 04.06.2018

Për të blerë monedha të tjera, investitorët e parë kishte për të kthyer paratë e tyre në Bitcoin. Tani ata kanë Bittrex.

Themelues dhe CEO Bill Shihara tha CNBC se qëllimi ishte “për të zgjeruar sa më shumë tregje të jetë e mundur në Bittrex,” ai tha të premten “Paratë shpejtë.”

“Si dhe zgjerimin atë, çdo klient në Bittrex do të jetë në gjendje për të hyrë në tregtinë e dollarit amerikan,” ai tha.

Shkëmbimi mund edhe të ndihmojë për të lëvizur tregun. Që kaq shumë monedha mund të blihen vetëm nëpërmjet Bitcoin, vlera e Bitcoin dhe shumë monedhave të tjera dixhitale të lidhura ngushtë. Vlera e këtyre njësive kripto tani mund të fillojnë të decouple nga Bitcoin, Shihara tha, sa më shumë investitorë të tregtisë në dollarë.

aktualisht, gati 200 Monedha të ndryshme digjitale mund të tregtohen në Bittrex. CEO tha se një “i vogël, zgjidhni numrin e partnerëve për fillimin” punon me tregun e aksioneve për të paguar në dollarë.

“Në këtë fazë ne jemi duke testuar sistemin tonë,” ai tha. “Ne punojmë ngushtë me bankat për të siguruar se mund të procesit depozitat FIAT dhe tërheqje, dhe motori ne tregti me të do të jetë në gjendje për të trajtuar ngarkesën e duhur.”

Cryptocurrency mbetet kryesisht i parregulluar në Shtetet e Bashkuara, duke shkaktuar shumë institucione financiare dhe investitorët të jenë të kujdesshëm në lidhje me monedha në një peizazh të mashtrimit të përhapur dhe falsifikimit ICOS. tregtarët e tjerë kanë kontrolluar tregjet e huaja për të investuar në asetet dixhitale të tilla si Bitcoin.


Raporti Kraken Daily Market për 03.06.2018

ETH
$616.5
↑ 3.36%
$48.7M
BTC
$7,702
↑ 0.59%
$38.6M
EOS
$14.61
↓ 4.07%
$18.6M
BCH
$1,163.89
↑ 6.99%
$11.4M
XRP
$0.6590
↑ 2.58%
$9.19M
LTC
$124.99
↑ 0.94%
$2.87M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$2.61M
XMR
$170.01
↑ 2.78%
$2.41M
XLM
$0.3014
↑ 1.24%
$1.74M
ETJ
$16.14
↑ 0.62%
$1.2M
REPS
$40.43
↑ 0.10%
$589,724
KZZ
$253.6
↓ 1.27%
$554,055
DASH
$331.4
↑ 1.73%
$528,620
ICN
$0.972
↓ 0.83%
$82,506
doxh
$0.0037
↑ 2.92%
$61,348
GNO
$73.8
↓ 1.22%
$59,411

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$139M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme
kripto, EUR, USD, JPY, CAD, GBP


Apple bashkë-themelues Steve Wozniak shpreson Bitcoin bëhet monedha e vetme globale

CEO Twitter Jack Dorsey kohët e fundit tha se ai beson se Bitcoin do të bëhet monedha e vetme globale, diçka që Apple bashkë-themelues Steve Wozniak shpreson se do të ndodhë.

“I blerë në atë që thotë Jack Dorsey, jo se unë domosdoshmërisht besoj se do të ndodhë, por sepse unë dua që ajo të jetë në këtë mënyrë, që është të menduarit aq i pastër… Bitcoin përcaktohet mathematically, ka një sasi të caktuar të Bitcoin, ka një mënyrë është e shpërndarë ... dhe kjo është e pastër dhe nuk ka asnjë running njerëzore, nuk ka asnjë kompani të rrjedhshëm dhe kjo është vetëm ... në rritje dhe në rritje ... dhe mbijetuar, që për mua thotë diçka që është e natyrshme dhe natyra është më e rëndësishme se të gjitha konventat tona njerëzore.”


Blockchain News 04.06.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *