Blockchain News 03.08.2018

Pronari i NYSE nis shkëmbimin Bakkt crypto & zgjidhja kujdestarisë

Bitcoin mund të jetë në prag të një depërtimi si një monedhë të përgjithshme. Të paktën kjo është qëllimi i një fillimin që është shpejt për t'u nisur nga një prej lojtarëve më të fuqishme në Wall Street, me mbështetje nga disa nga kompanitë kryesore të Amerikës, duke përfshirë Microsoft dhe Starbucks (që planifikojnë të përdorin platformën e re për të pranuar pagesa BTC.) Ky mëngjes Intercontinental Exchange-kolos tregtare që zotëron New York Stock Exchange dhe të tjera globale sheshe, njoftoi se është formuar një kompani të re të quajtur Bakkt.

Sipërmarrje e re, i cili pritet të nisë në nëntor, do të ofrojë një treg të rregulluar federale për Bitcoin. Me krijimin e Bakkt, ICE synon të transformojë Bitcoin në një valutë globale besuar me përdorim të gjerë. Themelimi domosdoshme për Bakkt do të jetë për të bërë Bitcoin një zë dhe ofertë të sigurt për zgjedhësit kryesore që tani më së shumti Shun institucioneve të mëdha financiare IT-në botë. Qëllimi është për të pastruar rrugën për menaxherët të mëdha parash për të ofruar fondeve të përbashkëta Bitcoin, fondet e pensioneve, dhe ETFs, si rregulluar shumë, investimet e zakonshme.


analytics dhënave Raportet e fortë “vlera e biznesit” e blockchain për të arritur $ 2T nga 2030

Market IHS, një FINTECH dhënave analytics firma, në korrik njoftoi një parashikim të teknologjisë blockchain çon në një “Vlera e aktivitetit të biznesit” të $2 trilion nga 2030. The raport përfshin të gjithë vlerën që Blockchain shton si një e tërë vertikal (jo kapele tregut monedhë të veçantë). Edhe pse raporti delved në pjesë të grimcuar të vlerës blockchain, duke përfshirë "... intervistat parësore kërkimore me specialistë strategjike blockchain," $2 trilion duket të jetë një numër konservatore si viti 2030 është një rrugë e gjatë off, edhe gjatë 2017 Bull run, aktiviteti i tregut ishte fare pranë arritjes $1 trillion.

Përveç kësaj, aplikimet për blockchain janë në rritje. Kjo përfshin të valë e vazhdueshme patentë dhe partneritete me bizneset në të pothuajse të gjithë sektorët e biznesit. rritjen e vëllimit të patentave është një tregues i miratimit të madhe në bizneset e ndërmarrjeve.

Sipas raportit, Sektorët kryesorë ngarje vlerën blockchain biznesit përfshijnë:

Bankat dhe institucionet financiare
zinxhirit të furnizimit dhe të logjistikës furnizuesit
Reklama dhe media kompanitë
Qeverisë dhe të sektorit publik institucionet
Fuqia dhe të energjisë kompanitë
Me pakicë dhe e-commerce
rregullatorët
specialistë Software dhe zhvilluesit
operatorët e telekomit dhe MNOs
ekspertët cryptocurrency

patentat interesante vazhdojnë të paraqesin aplikimet unike për teknologjinë. Vertikale mund të duken shumë të ndryshme në 2030 pas transformohet industrisë dhe maturohet. Kjo do të përkthehet në më shumë vende pune dhe llojet e punës që ne nuk mund të parashikohet në 2018.


Raporti Kraken Daily Market për 02.08.2018

BTC
$7,549
↑ 0.46%
$67.6M
ETH
$410.7
↓ 1.44%
$23.4M
BCH
$729.86
↓ 3.53%
$2.97M
EOS
$7.13
↓ 1.52%
$2.71M
XRP
$0.4343
↓ 1.09%
$2.36M
ETJ
$15.01
↓ 5.66%
$2.36M
XLM
$0.2651
↓ 2.33%
$1.56M
LTC
$76.34
↓ 0.75%
$1.06M
XMR
$122.80
↑ 0.58%
$866,993
DASH
$207.2
↓ 3.97%
$683,231
KZZ
$187.5
↓ 5.40%
$594,592
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$568,479
REPS
$30.11
↓ 1.76%
$437,005
ICN
$0.539
↓ 2.21%
$218,487
mln
$16.71
↓ 2.79%
$181,305
GNO
$46.0
↓ 7.76%
$46,061

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$108M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 03.08.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *