Blockchain News 03.07.2018

Blockstream nis tokenized mjet asetet në sidechain lëngshme Bitcoin mbështetur

Blockchain fillimin Blockstream njoftoi një të ri me porosi platformë krijimin token hënën.

Firma nisur Asetet Hedhur në qarkullim (IA) program në sidechain saj Bitcoin-mbështetur lëngshme, duke i lejuar përdoruesit për të krijuar pasuritë e tyre tokenized. Këto argumentet mund të përfaqësojnë ndonjë lloj të instrumentit financiar, përfshirë monedhës fiat, Asetet kripto ose aktivet provuara (të tilla si monedha ari), si dhe shumë lloje të romanit.

Përdoruesit mund të miratojë Aktivet konfidencial për të mundësuar transaksionet private në mes të aseteve blockchain, duke siguruar vetëm palët e përfshira në një transaksion do të dini llojin e aseteve dhe vlera duke u tregtuar.

Përdoruesit mund të kryejnë këmbime atomike mes Bitcoin dhe AB që përfshijnë altcoins, do të thotë se një Bitcoin mund të shkëmbehen për një aktiv në një transaksion të vetëm, pa përdorimin e ndërmjetësve. Finalizimi një transaksion merr më pak se 2 minuta.


UK gjykimet monitoruese ushqim blockchain për inspektimin e mishit

Agjencia e Standardeve të Ushqimit e Mbretërisë së Bashkuar, FSA, një mbikqyrës të sigurisë, njoftoi se ka pilotuar me sukses një sistem blockchain të bazuar monitorimi zinxhirit të furnizimit që siguron “përmirësimin e transparencës” në të gjithë zinxhirin e furnizimit.

Të dy thertore dhe FSA gjurmuar të dhënat e parashikuara në gjykim.

kreu i menaxhimit të informacionit AMF-së, Sian Thomas, tha se agjencia e tij mendonte:

“teknologji Blockchain mund të shtoj vlerën reale të një pjese të industrisë ushqimore.”

Një thertore në mënyrë të veçantë u zgjodh për shkak të saj “Puna kërkon një shumë të inspektimit dhe krahasimin e rezultateve” ai tha.


Bankat evropiane plotë para të gjalla blockchain-bazuar zanatçinjtë financiare

Një grup i bankave evropiane njoftuan se kanë përfunduar një seri e tregton financiare ndërkufitare përmes një platforme të zhvilluar bashkërisht blockchain.

Transaksionet jetojnë në we.trade involed 9 bankat.

E ndërtuar mbi Platformën blockchain IBM, we.trade u krijua për të rritur efikasitetin e transaksioneve financiare ndërkufitare.

Parm Sangha, çojë Blockchain IBM-së në Evropë, tha;

“Si we.trade ka lëvizur nga aplikacionet pilote për kryerjen e transaksioneve të jetojnë përtej kufijve, ajo ka demonstruar fuqinë e teknologjisë blockchain në një mjedis ndërmarrje.”


Zvicra me sukses gjykimet e sistemit të votimit blockchain-bazuar

Zug, një qytet në Zvicra e njohur si “kripto Valley,” ka përfunduar me sukses testin e parë të një sistemi të bazuar në blockchain lokale votimit.

Qyteti zviceran nisur një platformë pilot të e-votimit ndërtuar në teknologjinë blockchain si pjesë e përpjekjeve të qytetit për të përqafuar teknologjinë. Procesi i votimit u zhvillua në mes të qershorit 25 dhe korrik 1, dhe ruhen si informacionin e votimit dhe banorët’ ID në sistemin.


programi më popullor i Koresë së kilometrazhin mund të konvertohet pikë të holla për të kripto

Kompania prapa OK Cashbag, më i vjetër dhe më të popullarizuara program pikë largësi në Korenë e Jugut, po shqyrton një plan për të kthyer pikë të holla të grumbulluara nga përdoruesit e saj në cryptocurrency.

Baza e ekzistuese përdorues i OK Cashbag është e gjatë 35 milion përdorues, dhe numri i tregtarëve, ku konsumatorët mund të kalojnë shpërblimin e tyre arrin më shumë se 50,000 dyqane Affiliated.

dhe, ndërsa SK Planet nuk mund të llogarisin shumën e saktë të rezervave të saj, Kompania tha se pikat totale në bilancin e saj mund të jetë me vlerë më shumë se $100 milion.


Blockchain News 03.07.2018

3 komente

  1. I was suggested this website through my cousin. I am no longer sure whether or not this post is written by him as no one else recognise such specific about my problem. Ju janë të pabesueshme! Faleminderit!

  2. Uau, this article is nice, my younger sister is analyzing these things, thus I am going to tell her.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *