Blockchain News 02.07.2018

Parlamenti i BE-së publikon raportin virtual të monedhës që njeh përfitimet e cryptocurrency

Parlamenti i BE-së ka publikuar një raport të ri me titull "monedhat virtuale dhe bankat qendrore të politikës monetare: sfidat përpara.”

The 33 Raporti theksoi faqe:
“monedhat virtuale janë një formë bashkëkohore e parave private. Në sajë të pronave të tyre teknologjike, rrjetet e tyre globale e transaksionit janë relativisht të sigurta, i tejdukshëm, dhe të shpejtë. Kjo u jep atyre shanse të mira për zhvillimin e mëtejshëm. Ndryshe nga paraardhësit e tyre 18 dhe 19 të shekullit të letrës, QV janë përdorur globalisht, parasysh kufijtë kombëtarë.”


fondet gardh Kripto shih më shumë investime në 2018 se të gjithë 2017

Investime nga kapitaleve (VC) firmat dhe fondet gardh është rritur ndjeshëm.

Të dhënat nga Fondi i Kripto Research tregon si e 15 qershorit, ka pasur 216 investimet në 2018, kundër 236 për të gjithë të vitit të kaluar. Shuma e investuar deri më tani këtë vit, $638M, ka tejkaluar tashmë 2017 total prej $ 497M.

Kripto është segmenti rritje më të shpejtë të industrisë fond gardh.


Coinbase Kujdestaria zyrtarisht hapet për biznes

Kujdestaria Coinbase është zyrtarisht e hapur për biznes dhe planet për të mirëpritur klientët që përfshijnë çojnë fondet gardh crypto, shkëmbimet dhe ekipet ICO.

Misioni paraburgim Coinbase është për të bërë investimet e monedhës digjitale të arritshme për çdo institucion financiar dhe të privilegjuar fond gardh në botë, dhe ofron një institucional të klasës ndërmjetës i shkathët dhe shërbimet e saj të raportimit, dhe një program gjithëpërfshirës mbulimi klient.


Philippines për të nxjerrë 25 Licencat e këmbimit cryptocurrency dhe kërkojnë 1 milion $ investim për miratim

Administratori i një zone ekonomike të kontrolluara nga qeveria në Filipine ka zbuluar planet për të nxjerrë 25 Licencat për shkëmbimet cryptocurrency.

Autoriteti i Cagayan Zona Ekonomike (DËNIMET), një zonë ekonomike qeveri-operuar në majë veriore të Filipineve, do të hapë dyert e saj për sa më shumë 25 operatorët e këmbimit cryptocurrency në juridiksionin e saj tatimor-friendly, një njoftim në faqen e saj zbuloi.

Masa të licencës - në mënyrë efektive të legalizuar - shkëmbimeve kripto do të ndjekë një kontroll të rreptë integritetin, përkon me rregullat më të gjerë për sektorin cryptocurrency. Çdo këmbimit cryptocurrency do të jetë e nevojshme për të investuar të paktën $1 milionë brenda dy viteve të operacioneve në zonë, si dhe një prani fizike nëpërmjet një zyre në zonën, Shefi ceza Raul Lambino shtuar.


Huobi zgjeron operacionet me zyra në Londër dhe OTC tregtare

Huobi Group, një aset Blockchain ofruesi kryesor i shërbimeve financiare, nis Huobi OTC dhe Huobi Quant Trading, dhe po hap një zyrë në Londër.

Huobi OTC komplimente shërbimi i tij Quant Trading, Trading Quant Huobi do të lejojë investitorët për të përfituar nga funksionet e arbitrazhit, marrje të tregut, dhe parashikimet prirje.


BTCC relaunches shkëmbimin crypto

BTCC, një nga më të gjatë drejtimin dhe një herë tre platformave të lartë tregtare në Kinë, ka njoftuar se ajo është rinisjen biznesin e tij të këmbimit.

Kompania tha se shkëmbimi i saj ringritur kripto është tani dhe drejtimin me çifte të reja tregtare, duke përfshirë Bitcoin, Litecoin, dhe të tjerët. Të gjitha të cilat mund të tregtohen për dollarë amerikanë, gjithashtu ka kripto për mundësitë kripto tregtare.


Raporti Kraken Daily Market për 01.07.2018

BTC
$6,399
↑ 1.12%
$23.5M
ETH
$452.2
↑ 1.92%
$16.1M
BCH
$735.37
↑ 1.81%
$4.74M
XRP
$0.4609
↑ 0.80%
$2.77M
EOS
$8.02
↓ 0.74%
$2.73M
LTC
$80.24
↑ 0.65%
$1.9M
ETJ
$15.98
↑ 1.20%
$1.65M
DASH
$234.0
↓ 0.92%
$1.38M
XMR
$128.56
↑ 0.09%
$778,735
XLM
$0.1990
↑ 6.33%
$725,170
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$339,701
REPS
$34.93
↑ 0.92%
$248,967
KZZ
$170.3
↑ 1.81%
$148,621
ICN
$0.626
↑ 0.49%
$33,532
GNO
$44.7
↑ 2.24%
$12,186
mln
$28.60
↑ 3.44%
$11,308

Kraken DIGITAL ASSET EXCHANGE
$57.1M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 02.07.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *