Blockchain News 01.06.2018

Raporti Kraken Daily Market për 01.06.2018

Blockchain News 01.06.2018

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$128M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme
kripto, EUR, USD, JPY, CAD, GBP


Huobi për të nisur crypto ETF

platformë cryptocurrency tregtare Huobi është duke filluar një fond të këmbimit tregtohen-crypto-bazuar (ETF), një opsion investimi që do të lejojë investitorët e shitjes me pakicë për të fituar ekspozimit në një shportë të aseteve në vend të vetëm një në një kohë.

Instrumenti investimi, quajtur HB10, tani është e hapur për abonimet dhe pranon vetëm blerjet duke cryptocurrencies, në vend të monedhave Fiat.

Kompania më tej shtoi se pasi që produkti do të jetë në dispozicion për investitorët institucionalë, ajo mund të potencialisht “të zvogëlojë ndikimin e hyrjes dhe daljes institucionale” në cryptocurrencies të vetme.


GMO nis app celular që lejon lojtarë të fitojnë Bitcoin

Japanese Firma teknologji OMGJ Internet Group ka zhvilluar një aplikacion të ri celular që lejon përdoruesit të fitojnë Bitcoin thjesht duke luajtur lojëra.

Aplikacioni i ri - quajtur CryptoChips - fillimisht do të jetë i integruar me një kohë reale territorial game Beteja e zhvilluar edhe nga OMGJ quajtur “Çuditshëm War.”

Gjigandi tech tha se shpresa është për të inkurajuar publikun për të bërë të njohur me cryptocurrencies nëpërmjet app ri, pasi që përdoruesit do të duhet të përdorin kuletat e tyre digjitale për të marrë dhe të përdorni Bitcoin.


Singapore sipërmarrës blen shkëmbimin licencuar crypto japoneze për $ 67 milion

Eric Cheng, një sipërmarrës i suksesshëm pasurive të patundshme, ka fituar një 100% të aksioneve në Japanese FX FSA-licencuar Trade Co Financiare, Ltd, një platformë FX tregtare, si dhe BitTrade, një platformë licencuar cryptocurrency tregtare me seli në Japoni.

Ai synon të në mënyrë agresive shkallë platformë tregtare në më i madh në Japoni & potencialisht të zgjeruar shërbimet në nivel global.

Eric Cheng bëhet i huaji i parë për të zotëruar një 100% të aksioneve në një FSA-licencuar platformë japoneze cryptocurrency tregtare


rritjet katrorë në vlerë prej $ 8B që nga viti shtuar Bitcoin tregtare të vitit të kaluar

Aksionet e Square Inc. kanë më shumë se dyfishuar në vlerë gjatë vitit të kaluar.

aksioneve të firmës të pagesës është rritur me gati 50%, duke shtuar rreth $8 miliardë në vlerën e tregut, pasi ajo mbështjellë nga Bitcoin tregtare në nëntor për konsumatorët e saj App Cash, i cili lejon përdoruesit të transferimit të parave për miqtë dhe familjen.


Zyrtari i FMN kërkon bankave qendrore për të konkurruar me cryptocurrencies

Një zyrtar i lartë në Fondin Monetar Ndërkombëtar (FMN) po u kërkon bankave qendrore për të zhvilluar "më të mira" monedhat Fiat në mënyrë që të ruajë ritmin e tyre të udhëheqjes mbi cryptocurrency.

zëvendës drejtor i FMN Dong Ai e bën çështjen se "pasuritë kripto një ditë mund të zvogëlojë kërkesën për paratë e bankës qendrore" dhe se institucionet qeveritare duhet të bëjë më shumë për të mos lejoni që të ndodhë. Me fjale te tjera, për të "parandaluar presionin konkurrues asetet kripto mund të ushtrojë mbi monedhave Fiat,"Bankat qendrore duhet të miratojë disa nga konceptet themelore lëvizëse asetet dixhitale.


Blockchain News 01.06.2018

një koment

  1. I have been browsing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours.

    It’s pretty worth enough for me. In my view, if all website owners and bloggers made good content as you did, the web will be much more useful than ever before.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *