Bitcoin ATM Rrjeti Coinsource punon me multi-faktor Authenticator Acuant

Bitcoin ATM Rrjeti Coinsource ka partneritet me Acuant, një multi-faktor KYC / AML Authenticator, në mënyrë që të rrisin përvojat e konsumatorëve, të rritur normat e konvertimit, dhe zbutur mashtrimin në të gjitha makinat e saj Bitcoin ATM.

API dhe patentuar teknologji Acuant tani do të vërtetoj ID dhe pasaportat duke aplikuar 50+ testet mjeko-ligjore dhe biometrike, e cila është mundësuar nga të mësuarit e makinës njeriut-asistuar për saktësinë.

"Qëllimi ynë kryesor është për të mbrojtur klientët tanë në një mënyrë që është përdorues-miqësor dhe efektive, dhe kjo është një nga arsyet ne kemi vendosur që partner me Coinsource. transaksionet shpejtë dhe seamless Coinsource të bëjë për një eksperiencë me të vërtetë e mahnitshme e përdoruesit dhe ky integrim do të më tej se përvoja nga klientët duke siguruar të dhënat e tyre është e sigurt, i sigurt, dhe të sakta,"CEO i Acuant Yossi Zekri tha.

 

një koment

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *