Binance Investon $ 10M në programin e Kripto Bermuda

Binance planet për të ngritur qendrën e saj të re globale të pajtueshmërisë në Bermuda gjatë disa muajve të ardhshëm, Kryeministri David Burt ka njoftuar.

Duke folur në një konferencë të përbashkët shtypi të premten, Burt njoftoi se një memorandum i mirëkuptimit është nënshkruar, sipas të cilit Charity Foundation Binance do të vënë $10 milion në drejtim të programeve edukative që lidhen me teknologjisë. një shtesë $5 milion do të investohen në startups blockchain.

Ne krye te kesaj, Binance do të ndihmojë qeverinë Bermuda zhvillojë një kuadër rregullator për cryptocurrencies dhe blockchain, si dhe të krijojë një zyrë të re në vend.

 

një koment

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *