Si ndalimi i reklamave kripto në Facebook do të ndihmojë industrinë

Ban në reklamat kripto në Facebook

Të martën, janar 30, Facebook njoftoi një politikë të re që ndalon reklamat e cryptocurrency dhe ICO. “Ne duam që njerëzit të vazhdojnë të mësojnë në lidhje me produktet dhe shërbimet e reja nëpërmjet reklamave në Facebook pa frikën e një scam apo mashtrim,” tha Rob lëkurtë drejtori i menaxhimit të produktit në Facebook. “Kjo masë është pjesë e politikës evoluon Facebook dhe është e drejtuar kundër aktiviteteve potencialisht mashtruese në vend.” “.

Kyle Forkey, një konsulent për startups kripto dhe themelues i grupit të konsultimit blockchain Ethmint, beson se zgjidhja Facebook do të ndihmojë në stabilizimin e kripto-zonë, reputacioni i të cilit është duke dëmtuar nga rënia e tregut dhe aktivizimin e përhershme: “Kjo do të jetë e dobishme për investitor mesatare dhe në mënyrë indirekte është e favorshme për kripto-sferën si një e tërë, – tha Kyle Forkey edition Inverse. “Sa më shumë Scamers ne lajnë, më mirë veprat e ekosistemit.”

Ndalimi i prezantoi do të sigurojë, veçanërisht, për investitorët rishtar, që reklamat të tilla inkurajohen për të investuar thinklessly. Kyle Forkey është i bindur se biznesi ligjor nuk do të vuajnë nga risitë e Facebook: “Shumica e fondeve të ngritura gjatë ICO janë tërhequr përmes partneriteteve.”


Cryptosociety në Twitter aksionet kjo pikëpamje:

Cryptosociety në Twitter

Facebook Ads nuk është vendi më i mirë për të folur për kripto tuaj anyways. Saj të gjitha për ndërtimin e një markë, komuniteti, marketingut përmbajtje, përbrenda dhe organike në rritje. Për ata që donin të Brute Force vëmendjen dhe të djegur para, Unë mendoj se ishte një kanal i zbatueshëm.

reklamat kripto në Facebook

 

Kripto duke u goditur si Facebook ndalon reklama për Bitcoin. Ajo është e facebook e mirë nuk do të lejojë që këto reklama scam në platformën. e keqe e saj për Bitcoin që të ketë kaq shumë scamsters.


megjithatë, disa workarounds kanë gjetur tashmë për publikimin e ndaluar përmbajtjes. Të shtunën, Matt Suiche, themeluesi i kompanisë së sigurisë kibernetike Comae Technologies, ndarë një screenshot i reklamës, i cili postuar informacion në lidhje me Bitcoin duke gabime shkrimi: vogle English L në vend të I, dhe “zero” në vend të shkronjës O në fjalë “Bitcoin” – “BlTC0IN”. autorë të tjerë vënë “zero” në vend të letrës “o” kur shkruani fjalën “ICO”.

Spirker Facebook raportuar në një e-mail për të motherboard se kompania është duke hetuar rastet e tilla.


autor: Richard Abermann


Perspektivat e Minierave në 2018

 

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *