Argjentina është e nevojshme për instalimin 4,000 TË 5,000 ATM Kripto gjithë vendin

Argjentina mund të jetë shumë shpejt një lider në tregun e kripto ATM. Sipas mediave lokale, vendi mund të jetë gati për të marrë në mes të 4,000 dhe 5,000 ATM që mbështesin monedhat virtuale.

Sipas CEO dhe themelues i Grupit Odisea, sebastian Ponceliz, e ATM-ve nuk do të përdoren vetëm për njerëzit për të nxjerrë të holla, por edhe për menaxhimin e monedhave virtuale, nëpërmjet përdorimit të ATMs bi-drejtuar Bitcoin.

"Nuk është ajo që unë e quaj konvergjencë monetare që na bën të përdorin lloje të ndryshme të mjeteve të pagesave dhe shkëmbimit (para, kripto, e-kuletat, pikat e besnikërisë, etj) dhe pika e kontaktit të njeriut për të cilat është një ATM që mund të bëj monedhat e shumta, kthyer paratë dixhitale në versa fizike dhe zëvendëspresident,"Shpjegon Ponceliz.

Odyssey Group është një nga ofruesit më të mëdha ATM në Shtetet e Bashkuara, Meksikë, Kolumbia dhe Spanja.

Vendimi është marrë nga kompania menjëherë pas qeveria argjentinas vendosi të ndryshojë rregullat dhe të lejojë ndërmarrjet private të vet ATM në dyqane dhe dyqanet e tyre.

Sipas Coin ATM Radar, Aktualisht nuk ka ATM Bitcoin në dispozicion në Buenos Aires.

 

4 comments

  1. We are a gaggle of volunteers and opening a new scheme in our community. Your website provided us with valuable info to work on. You have done an impressive job and our entire group shall be grateful to you.

  2. I ve learn several just right stuff here. Definitely worth bookmarking for revisiting. I surprise how so much attempt you set to create any such magnificent informative site.

  3. Hello! I just would like to give a huge thumbs up for the great info you have here on this post. I will be coming back to your blog for more soon.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *