Amazon files crypto patentë të lidhura për të dhënat streams

Amazon ka fituar një patentë për një treg të dhënave streaming që mund të lejojë abonentë për të marrë në kohë reale të dhënat e transaksionit cryptocurrency.

patentë Amazon përshkruan një sistem në të cilin të dhënat individuale streams nuk mund të jetë aq e vlefshme të tyre, duke përdorur Bitcoin dhe transaksioneve cryptocurrency të dhëna si shembull. Megjithatë, duke kombinuar këto të dhëna me informacione nga burime të tjera, “lumë të dhënave mund të bëhet më e vlefshme.”

Shtetet patentë: “Për shembull, një grup i shitësit elektronike apo internetit që pranon transaksionet Bitcoin mund të kenë një adresë të anijeve që mund të lidhen me adresën Bitcoin. Shitësit elektronike mund të kombinohen adresën anijeve me të dhënat e transaksioneve Bitcoin për të krijuar të dhëna të lidhur dhe të republish dhënat e kombinuara si një burim të të dhënave të kombinuar.”

 

një koment

  1. Whoah this blog is great i love reading your articles. Keep up the good work! You know, lots of people are looking around for this info, you could help them greatly.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *