12 bankat kineze përdoret Blockchain në 2017

Gati gjysma e 26 bankat e listuara publikisht në Kinë thonë se ata të vendosur aplikime blockchain në 2017.

The 12 Institucionet përfshijnë bankat e mëdha shtetërore komerciale të tilla si Banka e Kinës, Kina në ndërtim Banka dhe Banka Bujqësore e Kinës, si dhe ato të tjera të mbajtura privatisht, duke përfshirë edhe Kina Tregtarët Banka dhe subjektet e tjera të nivelit të qytetit.

Aplikacionet që janë adoptuar varg nga përdorimi Blockchain teknologji të lëshojnë fatura dhe kredi ndërkufitare në proceset e autentikimit ID.

 

5 comments

  1. Valuable information. Lucky me I discovered your web site unintentionally, and I’m stunned why this coincidence did not took place in advance! I bookmarked it.

  2. You made some decent points there. I did a search on the issue and found most persons will go along with with your website.

  3. Very nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted to say that I have really enjoyed browsing your blog posts. In any case I’ll be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *