Çfarë cryptocurrency janë investitorët këshilluar për të shitur, dhe të cilat një për të mbajtur?

Fundi i majit mëdyshje industrinë crypto me një grusht shteti të dukshëm bearish në shkëmbimin. Në tremujorin e fundit të majit, TOP-25 cryptocurrency treguan një rënie të dukshme. Kështu që, në maj 22, Bitcoin ra nën $ 8000 për herë të parë që nga prilli 18. Eter dhe Bitcoin Cash u mbyt 14% ne nje jave, EOS – nga 6%, dhe XRP – nga 8.5%. fituesi i vetëm që javë ishte TRON (TRX), e cila raportoi një rritje të lehtë në thonjëza e saj.

investitorët cryptocurrency rekomandojmë

Trendi i një prej shënuesve kryesore të tregut – raporti i cryptocurrency palë Ethereum dhe Bitcoin – ndryshuar edhe në një të rënie. Për shkak të kësaj, altcoins tjera, bazuar në blockchain Ethereum dhe, prandaj, pjesërisht e varur në pozicionin e saj, mund të bien ndjeshëm në qoftë se norma e Bitcoin vazhdon të bjerë. Në të njëjtën kohë, kumulative kapitalizimin cryptocurrencies të tregut ka rënë në $ 322.5 miliardë, sagging nga 14% krahasuar me tremujorin e dytë të majit.

Çfarë duhet të bëjnë tregtarët në treg, e cila doli të jetë bearish putrat? kohët e fundit, investitorët sipërmarrje janë tashmë mjaft të aftë në çështjet e cryptocurrencies dhe tashmë janë këshilluar me forcë tregtarët se çfarë për të blerë, çfarë për të mbajtur dhe çfarë për të shitur. Edhe pse në janar të këtij trend në mesin e investitorëve të mëdha Fiat nuk ishte aq e qartë.

investitorët cryptocurrency rekomandojmë

Për shembull, Spencer Bogart, një partner në blockchain Capital, beson se situata aktuale në shkëmbimet është e dobishme për një blerje të suksesshme. “Që Bitcoin ka qenë kohët e fundit përdoret gjithnjë e më shpesh dhe ajo ende ka shumë interesa institucionale, ajo është me vlerë të investuar në të. Të gjitha bankat e mëdha janë duke u përpjekur për të punuar me të, ofrojnë klientëve të tyre. Disa platforma të hapura tregtare. Një institucionalizimi thellë i Bitcoin është përgjithësisht pozitiv, “folësi tha.

Pavarësisht dinamikës zbritje të cryptocurrency parë në botë, Bogart është shumë bullish në lidhje me të ardhmen e tij. “Mund të jetë më e lirë Bitcoin? sigurisht. Por nuk mendoj se në një vit kurs i tij do të jetë më i lartë? absolutisht i sigurt, “- ai shpjegoi në një intervistë për CNBC.

 

parashikimet pozitive, megjithatë, nuk zbatohen për altcoins. “Shumë cryptocurrencies janë mbivlerësuar dhe jo të besueshme. Nuk është një shans që ata do të “gjuaj”, por ata kanë shumë pengesa për këtë, “Bogart tha.

Një tjetër investitori sipërmarrje rekomandon marrjen e një vështrim më të afërt në Cardano (ADA), TRON (TRX), IOTA (qëkur) dhe NEO (NEO).

interesant, si për Ethereum Spencer Bogart është mjaft i kujdesshëm. “Gjë është, ka shumë të ICO mbi blockchain Ethereum. Nuk dihet se çfarë do të ndodhë me këto projekte dhe se si kjo do të ndikojë në kursin duke transmetuar Ethereum,” ai komentoi. “Ne anen tjeter, Unë do të të mbajë në çantë e lojtarëve të tilla të mëdha si Ripple, Bitcoin Cash dhe EOS.”

entuziastë të tjera kripto gjithashtu shpreh parashikimet tepër të kujdesshme. “Çfarë duhet të bëni në një trend bearish, që, në afat të mesëm, nuk është konfirmuar nga ndonjë gjë? Kjo nuk është patjetër me vlerë të blesh cryptocurrency në mënyrë spekulative. Nëse jeni duke shkuar për të marrë diçka për gjashtë muaj apo një vit, atëherë nuk do të marrë ndonjë gjë. Nëse ju jeni tashmë të ulur në një strategji portofolit afatgjatë, pastaj të mbajë, sepse në një prirje afat-shkurtër është e paqartë nëse ajo do të jetë e mundur të hidhen jashtë dhe hidhen përsëri me një çmim më të favorshëm. Shitja e ka kuptim vetëm në qoftë se ju jeni një tregtar profesional. Por edhe ata mund të tregtisë, në fakt, vetëm në kërcime teknike, kështu që në çdo rast është më mirë për të mbajtur asetet e tyre. Në përgjithësi, Rekomandimi im është që të i kushtoj vëmendje të altcoins me kapitalizimin e ulët, për shkak se tregu tani është duke zgjidhjen e poshtë, dhe altcoins pas Bitcoin janë fundosur në kohë më.

Çfarë duhet të bëni në kushtet e një recesioni në treg, secili tregtar vendos për veten e tij. Gjëja më e rëndësishme është të saktë të formuar portofolin tuaj cryptocurrency dhe u frikësoni nëse ka luhatje në treg. Sidomos në të tilla të paqëndrueshme si cryptocurrency.


investitorët cryptocurrency rekomandojmë

 

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *