Shiko matur e tregut Crypto-Valuta

Rënia janar të tregut Crypto-Valuta tregoi se metodat e zakonshme të analizës së tregut të aplikuara për argumentet punuar dobët, për të thënë aspak. parashikimet e rregullta se norma e Bitcoin ose valutë tjetër të shifruar do të arrijë një nivel të tillë të mbështetjes dhe pastaj të rifillojë rritja përsëri ishin të justifikuara jo më shpesh se të përshkruara nga teoria e probabilitetit.

Me analizë themelore, shumë, çdo gjë nuk është e lehtë. Analistët u pajtua se rënia e tregut dimrit ishte shkaktuar nga një varg të lajmeve negative në lidhje me forcimin e rregullimit në Kinë, Shtetet e Bashkuara, Korea e Jugut dhe vende të tjera. megjithatë, kur u bë e qartë se ndalimi i kripto-monedhave në Korenë e Jugut ishte një vepër e falsifikuar, bursat praktikisht nuk ka reaguar për pozitive, dhe rënia në thonjëza vazhduar. Çfarë nuk i përshtatet shumë mirë me teorinë e analizës fundamentale.

Ne anen tjeter, pas rënies ndalur, ka pasur shumë deklarata autoritative në lidhje me nevojën për të forcuar rregullimin e kripto-monedhës. kjo, veçanërisht, tha kreu i Fondit Monetar Ndërkombëtar Christine Lagarde dhe kryetari i Bankës Qendrore Evropiane, Mario Draghi. Ajo tashmë është vendosur që çështja e rregullimit ndërkombëtar të qarkullimit të argumentet do të përfshihen në axhendën e samitit të ardhshëm të G20, dhe mall Futures Komisioni US Trading (CFTC) vendosi të ngrejë dy nënkomitete që do të rregullojnë kripto-monedhat.

Në kushtet e analizave themelore, Lajmi i tillë duhet të çojë në një rënie të re në treg, por kjo nuk ndodhi. Jo shumë të prekur nga tendencat e tregut, dhe një numër i lajmeve në lidhje me kufizimet mbi blerjen e valutës nga banka letra, shpallur nga bankat e mëdha në disa vende.

Ajo rezulton se nga pikëpamja e teorisë ekonomike, kemi të bëjmë me një treg tejet joefikase, cituar asetet që marrin parasysh vetëm një pjesë të vogël të informatave në dispozicion për lojtarët. Kjo do të thotë se në treg Kripto ju nuk mund të mbështetet plotësisht në të dyja analizat teknike ose themelore. Dhe ju në thelb nuk mund të di se kur shenjë të veçantë do të shkojnë lart ose të bjerë në çmim.

më e shquar: Nëse ju nuk angazhohen në spekulime brenda ditës, atëherë ju nuk keni nevojë parashikime të tilla. Për shkak se një nga dallimet kryesore të tregut Kripto nga tregjet e tjera të shkëmbimit (dhe një nga riddles e saj kryesore) është sinkronizëm i lëvizjes së kuotimeve. Nëse rënia sinkron ende mund të shpjegohet me panik masiv të nxitur në biseda të profilit, atëherë restaurimi i njëkohshëm i kuotimeve të analizave logjike pothuajse nuk japin hua veten.

Sigurisht, Ne nuk po flasim për shpërthime spekulative që lidhen me lajme rreth kripto-monedhave të veçanta. Në javët e fundit, ne kemi parë një rritje në çmimin e Litecoin pas shpalljes së pirun ose të një 10% rritet në Ripple mes njoftimeve se banka qendrore e Arabisë Saudite ka nënshkruar një marrëveshje me kompaninë për zbatimin e teknologjisë së saj. Dita e tregtarëve arriti të bëjë para në këto surges, por për investitorët foto ka mbetur pothuajse i pandryshuar: pas një rritje në çmim dhe korrigjim, Kuotat filloi të lëvizë përsëri me një ritëm të përgjithshme me tregun.

kjo, nga ana e tij, do të thotë se investitorët kripto nuk duhet të veçanërisht të kujdesen për diversifikimin e aseteve – ju mund të zgjidhni argumentet, udhëhequr vetëm nga perceptimet personale dhe simpatitë. Në të njëjtën kohë, shanset tuaja për të fituar apo të humbjes së parave nuk do të jetë përgjithësisht më të larta se sa kur ju përpiloni një portofol investimi në përputhje me teoritë shkencore urti. Diversifikimi është zakonisht një ide e madhe, por në rastin e monedhës crypto ajo nuk punon ende.

Nëse ju doni për të investuar në kripto-monedhave, strategjia më e suksesshme do të jetë për të zgjedhur një shenjë që ju pëlqen, blerë atë dhe për të mbajtur, pavarësisht nga paqëndrueshmërinë e tregut. Drejtimi afatgjatë i lëvizjes çmimeve është e qartë: Tregu Kripto-Valuta do të rritet, dhe, ka shumë të ngjarë, rritja do të jetë frontale në të gjitha argumentet. ndoshta, me kalimin e kohës, tregu është duke u transformuar, dhe citate do të bëhet gjithnjë specifike. Por kur dhe pse një transformim i tillë mund të ndodhë, kjo është absolutisht e pamundur të thuhet.

Tregu Crypto-Valuta


Shkruaj: Richard Abermann


 

13 komente

 1. Hey do të ju mendjen ndarjen e cila blog platformë ju jeni duke punuar me?

  Unë jam duke shkuar për të filluar blogun tim në të ardhmen e afërt, por unë jam i të paturit e një kohë të vështirë zgjedhjen në mes BlogEngine / Wordpress / B2evolution dhe Drupal.
  Arsyeja që unë kërkoj është për shkak se paraqitjen juaj duket e ndryshme, atëherë më blogs
  dhe unë jam duke kërkuar për diçka të veçantë.
  Apologies P.S për marrjen jashtë teme, por unë kam për të pyetur!

 2. blog shkëlqyer të drejtë këtu! Përveç kësaj faqja e juaj dhe jo një shumë deri shpejtë!
  Çfarë host web jeni duke përdorur? A mund unë jam marrë lidhjen tuaj Filialin në host tuaj?
  Kam dëshirë faqen time ngarkuar deri aq shpejt sa tuajat

 3. pjesa e madhe! artikull informativ! Faleminderit për ndarjen e një informacion të tillë të dobishme për arsimin. Keep up it!!

 4. info e bukur! udhëzues mjaft e dobishme. Really kjo faqe është duke punuar e madhe dhe Keep it up!

 5. Faqe Hyrëse interesante. Dizajni dhe informacione të dobishme Unë veçanërisht pëlqen.

 6. Post bukur. I mësuar diçka të re dhe sfiduese në faqet I Stumbleupon çdo ditë.

  Është gjithmonë emocionuese për të lexuar artikuj nga shkrimtarë të tjerë dhe praktikojnë një diçka të vogël nga faqet e tyre.

 7. mallra të shkëlqyer nga ju, njeri. Unë kam kuptuar sende tuaj të mëparshëm për të dhe ju jeni vetëm jashtëzakonisht madhështore. Unë në fakt pëlqen atë që keni fituar këtu, me siguri si ajo që ju jeni duke thënë dhe mënyra në të cilën ju thoni atë. Ju bëjnë të këndshëm dhe ju ende të kujdeset për ta mbajtur atë të ndjeshme. Unë nuk mund të presim për të lexuar më shumë nga ju. Kjo është me të vërtetë një vend i jashtëzakonshëm.

 8. Është koha e përkryer për të bërë disa plane për të ardhmen dhe kjo është koha për të jenë të lumtur. Unë e kam lexuar këtë post dhe në qoftë se unë mund të unë dua të sugjeroj që ju disa gjëra interesante apo sugjerime. Ndoshta ju mund të shkruani artikuj të ardhshëm duke iu referuar këtij neni. Unë dua të lexuar më shumë gjëra në lidhje me të!

 9. I really like leximit nëpërmjet një post që do të bëjë burrat dhe gratë mendojnë. Gjithashtu, faleminderit shumë për të lejuar mua për të komentuar!

 10. Post Shumë mirë! Ne jemi të lidhur me këtë post të veçantë të madhe në faqen tonë të internetit. Keep up me shkrim të mirë.

 11. Goxha! Kjo ka qenë një post tepër të mrekullueshme.
  Ju faleminderit për furnizimin e këtij informacioni.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *