Shiko matur e tregut Crypto-Valuta

Rënia janar të tregut Crypto-Valuta tregoi se metodat e zakonshme të analizës së tregut të aplikuara për argumentet punuar dobët, për të thënë aspak. parashikimet e rregullta se norma e Bitcoin ose valutë tjetër të shifruar do të arrijë një nivel të tillë të mbështetjes dhe pastaj të rifillojë rritja përsëri ishin të justifikuara jo më shpesh se të përshkruara nga teoria e probabilitetit.

Me analizë themelore, shumë, çdo gjë nuk është e lehtë. Analistët u pajtua se rënia e tregut dimrit ishte shkaktuar nga një varg të lajmeve negative në lidhje me forcimin e rregullimit në Kinë, Shtetet e Bashkuara, Korea e Jugut dhe vende të tjera. megjithatë, kur u bë e qartë se ndalimi i kripto-monedhave në Korenë e Jugut ishte një vepër e falsifikuar, bursat praktikisht nuk ka reaguar për pozitive, dhe rënia në thonjëza vazhduar. Çfarë nuk i përshtatet shumë mirë me teorinë e analizës fundamentale.

Ne anen tjeter, pas rënies ndalur, ka pasur shumë deklarata autoritative në lidhje me nevojën për të forcuar rregullimin e kripto-monedhës. kjo, veçanërisht, tha kreu i Fondit Monetar Ndërkombëtar Christine Lagarde dhe kryetari i Bankës Qendrore Evropiane, Mario Draghi. Ajo tashmë është vendosur që çështja e rregullimit ndërkombëtar të qarkullimit të argumentet do të përfshihen në axhendën e samitit të ardhshëm të G20, dhe mall Futures Komisioni US Trading (CFTC) vendosi të ngrejë dy nënkomitete që do të rregullojnë kripto-monedhat.

Në kushtet e analizave themelore, Lajmi i tillë duhet të çojë në një rënie të re në treg, por kjo nuk ndodhi. Jo shumë të prekur nga tendencat e tregut, dhe një numër i lajmeve në lidhje me kufizimet mbi blerjen e valutës nga banka letra, shpallur nga bankat e mëdha në disa vende.

Ajo rezulton se nga pikëpamja e teorisë ekonomike, kemi të bëjmë me një treg tejet joefikase, cituar asetet që marrin parasysh vetëm një pjesë të vogël të informatave në dispozicion për lojtarët. Kjo do të thotë se në treg Kripto ju nuk mund të mbështetet plotësisht në të dyja analizat teknike ose themelore. Dhe ju në thelb nuk mund të di se kur shenjë të veçantë do të shkojnë lart ose të bjerë në çmim.

më e shquar: Nëse ju nuk angazhohen në spekulime brenda ditës, atëherë ju nuk keni nevojë parashikime të tilla. Për shkak se një nga dallimet kryesore të tregut Kripto nga tregjet e tjera të shkëmbimit (dhe një nga riddles e saj kryesore) është sinkronizëm i lëvizjes së kuotimeve. Nëse rënia sinkron ende mund të shpjegohet me panik masiv të nxitur në biseda të profilit, atëherë restaurimi i njëkohshëm i kuotimeve të analizave logjike pothuajse nuk japin hua veten.

Sigurisht, Ne nuk po flasim për shpërthime spekulative që lidhen me lajme rreth kripto-monedhave të veçanta. Në javët e fundit, ne kemi parë një rritje në çmimin e Litecoin pas shpalljes së pirun ose të një 10% rritet në Ripple mes njoftimeve se banka qendrore e Arabisë Saudite ka nënshkruar një marrëveshje me kompaninë për zbatimin e teknologjisë së saj. Dita e tregtarëve arriti të bëjë para në këto surges, por për investitorët foto ka mbetur pothuajse i pandryshuar: pas një rritje në çmim dhe korrigjim, Kuotat filloi të lëvizë përsëri me një ritëm të përgjithshme me tregun.

kjo, nga ana e tij, do të thotë se investitorët kripto nuk duhet të veçanërisht të kujdesen për diversifikimin e aseteve – ju mund të zgjidhni argumentet, udhëhequr vetëm nga perceptimet personale dhe simpatitë. Në të njëjtën kohë, shanset tuaja për të fituar apo të humbjes së parave nuk do të jetë përgjithësisht më të larta se sa kur ju përpiloni një portofol investimi në përputhje me teoritë shkencore urti. Diversifikimi është zakonisht një ide e madhe, por në rastin e monedhës crypto ajo nuk punon ende.

Nëse ju doni për të investuar në kripto-monedhave, strategjia më e suksesshme do të jetë për të zgjedhur një shenjë që ju pëlqen, blerë atë dhe për të mbajtur, pavarësisht nga paqëndrueshmërinë e tregut. Drejtimi afatgjatë i lëvizjes çmimeve është e qartë: Tregu Kripto-Valuta do të rritet, dhe, ka shumë të ngjarë, rritja do të jetë frontale në të gjitha argumentet. ndoshta, me kalimin e kohës, tregu është duke u transformuar, dhe citate do të bëhet gjithnjë specifike. Por kur dhe pse një transformim i tillë mund të ndodhë, kjo është absolutisht e pamundur të thuhet.

Tregu Crypto-Valuta


Shkruaj: Richard Abermann


 

12 komente

 1. Bonjour Patrice et merci pour cet excellent article. Je suis tout à fait daccord avec toi. La diversification apporte uniquement une dilution des efforts. Comme disait Andrew Carnegie, lhomme le plus riche du monde à son époque : « Mettez tous vos oeufs dans le même panier et surveillez le panier ». La réussite se trouve dans la focalisation et non dans la diversification. Merci également pour ton explication très claire sur le type de MLM à choisir pour aboutir à la liberté financière. Très clair et pertinent. Amicalement. Nicolas

 2. Hey would you mind sharing which blog platform you’re working with?

  I’m going to start my own blog in the near future but I’m having a difficult time selecting between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
  The reason I ask is because your layout seems different then most blogs
  and I’m looking for something unique.
  P.S Apologies for getting off-topic but I had to ask!

 3. Excellent blog right here! Additionally your site rather a lot up fast!
  What web host are you using? Can I am getting your affiliate link in your host?
  I desire my website loaded up as fast as yours

 4. Great share! Informative article! Thanks for sharing such an useful Information for education. Keep up it!!

 5. Interessante Homepage. Das Design und die nuetzlichen Informationen gefallen mir besonders.

 6. Nice post. I learn something new and challenging on sites I stumbleupon every day.

  It’s always exciting to read articles from other writers and practice a little something from their sites.

 7. Excellent goods from you, njeri. I have understand your stuff previous to and you are just extremely magnificent. I actually like what you’ve acquired here, certainly like what you are saying and the way in which you say it. You make it entertaining and you still take care of to keep it sensible. I can’t wait to read much more from you. This is really a tremendous site.

 8. It’s perfect time to make some plans for the future and it’s time to be happy. I’ve read this post and if I could I desire to suggest you some interesting things or suggestions. Maybe you can write next articles referring to this article. I want to read more things about it!

 9. I really like reading through a post that will make men and women think. Gjithashtu, many thanks for allowing for me to comment!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *