Si kam humbur Gati 200 Bitcoin tregtimin këtë muaj të fundit

një edukativ histori nga Reddit, i cili dëshironte të mbetet anonim.


Kështu që, histori të gjatë të shkurtër, Unë fillova tregtare një vit më parë, qenë dëshirë e madhe diferencë e tërë drejtuar nga 1k të 19k ( nganjëherë mbylljes krye, nganjëherë duke mbyllur shumë herët ose shumë vonë, por gjithmonë duke e bërë fitim)

une ktheva 3 BTC përulur që kam pasur nga luajtur poker (në kohën 3k) në gati 200 BTC cila ishte pothuajse 4 milionë në krye dhe do të jetë 2 milion me çmime aktuale.

Unë mendova se ishte një gjeni tregtar, një zot, cfaredo. dosido, ky është vendi ku fillon trishtimi.

Pas hale nga 19k deri 11m unë shkova të gjatë në fund, dhe mbahen duke shtuar në pozicionin tim në fryrje të 12k 13k, 14k. atëherë, në 16k mace të vdekur, Pozicioni im ishte një i mëtejshëm 100 BTC në fitim. Në vend të mbylljes pastaj dhe të kesh një total 300 BTC, I rritur levave dhe rritur numrin tim pozicion. Ky pozicion i tërë u liquadated në rënie përsëri në 12k, sepse hyrja ime kishte lëvizur në mënyrë shumë. I humbur 100 BTC fitim letër dhe gati 50 diferencë BTC. Unë u devasted, dhe poshtë për të 150 BTC totale.

Pas vlerësimit të situatës, Unë kam ardhur në përfundim se pompë për 16K ishte një mace të vdekur dhe se ne jemi duke shkuar të ulëta. Prandaj unë shorted. në 12k. Shtuar në 13k. shtuar në 14 dhe 15k. Got likuiduar në krye në 17k. Një tjetër 50 humbja BTC. Poshtë për të 100.

mendoj, ok kemi bërë një të lartë të lartë në 17k, tendencë ndaj rritje përsëri në. shkoi të gjatë. Got likuiduar në 13k.

50 BTC majtas. shkatërruar, i pasigurt, nuk ka dhënë se çfarë po ndodh. U ul me rënie të 9k, kur ne mori veten kam menduar se mund të jetë në fund. longed në 11500, panik mbyllur 10500. Kur shkuam në 13k unë u nisur veten për mbylljen paniku, shkoi gjatë në 12800.

Likuiduar këtë mëngjes për Bitcoin tim të fundit. Si kam humbur Gati 200 Bitcoin

3 BTC të 200, në 0

Në këtë kohë unë jam ende në shok, disa muajve të fundit Ive lënë pas dore marrëdhëniet dhe shkollë, dhe Ive qenë vegim rreth jetuar jetën e lartë e pasur si qij me miliona e mia.

tani, Unë jam askund.

Postimi këtë në mënyrë të tjerët e di rrezikoj larg ndryshuar jetën para. Dont duan donacione apo këshilla nuk postimi një adresë Jo PM mua. Unë nuk dua të dëgjoj fjalën BTC përsëri, sepse unë dua të harrojmirë Comments

gypsytoy Unë nuk duket të jenë të vijnë. Unë në thelb kanë të njëjtën histori si OP përveç se unë shkova për të investuar gjithçka kam pasur (si një gjimnazist) te blesh 60 BTC në 2013 dhe mbajtjen e fortë për një të ngurta 4 vjet. Pastaj të paturit e një krizë të shëndetit mendor gjatë 2016 dhe duke i dhënë 20 BTC larg për të huajt në internet që mori avantazhin e mua, kurrë për t'u parë përsëri. Pastaj në dhjetor, ditë para krye, Kam mësuar se çfarë diferencë tregtare ishte në të vërtetë. Mad një grimcë. Ka humbur një sasi të mirë, ndërsa bie në gjumë gjatë një rënie dhe pastaj përpjekje për të kapur të gjithë gjë (40 BTC) poshtë për të 0.02 BTC.

Unë jam duke shkatërruar përtej. Unë jam i sigurt se unë jam duke shkuar për t'i dhënë fund jetës time mbi këtë dhe unë kam filluar të agjëroj nga bota dhe duke marrë punët e mia, në mënyrë. Ndjehem çuditshëm zbuluar dhe pranuar këtë në Reddit, por ky post hits shtëpi, ashtu si edhe një nga nën kryesore në lidhje me vëllain e djalë i cili vrau veten në të njëjtën situatë.

I admiroj ata që mund të përballojë pengesa të këtij lloji, por unë nuk jam një prej tyre. E dija nga minuta e kam lexuar letër të bardhë që Bitcoin ishte një ide lojë në ndryshim. I derdhur kursimet e mia në të, bindur se rafte ime do të jetë me vlerë një milion (20K) brenda 5 vjet (I quajtur këtë pothuajse të përkryer). Kjo nuk është edhe si unë dua të jetoj një jetë ekstravagante, Unë vetëm të kërkuar për të ndjehen financiarisht të sigurt për një herë në jetën time dhe të kërkuar për të ndarë pasurinë me ato të afërt me mua dhe për të ndihmuar të ndërtuar bizneset pozitive dhe një botë më të mirë. pompë dhe dumpers dhe Lamborghini e memes janë kaq të padurueshëm, si në qoftë se bota ka nevojë për ndonjë konsumizmin më të pamend hedoniste. Unë u rrit deri goxha i varfër dhe mori veten nga Foster në shtëpi për të nxitur në shtëpi dhe nga shkolla në shkollë. Unë mezi e bëri atë nëpërmjet kolegjit dhe nuk kanë aftësi të tregtueshme. I humbur vdekur punën shitjes fundi im disa muaj mbrapa dhe nuk mund të sjellë veten për të shkuar mbrapa në mezi po blej. I mbajtur të fortë gjatë viteve, edhe pse unë mund të kam përdorur sigurisht paratë në kohë. Unë gjithmonë sjellë drekë tim për të punuar dhe gjithmonë mori metro, kur unë mund të në vend të paguajnë për Uber. I investuar disa mijë dollarë përsëri në 2013 dhe kurrë nuk pa një qindarkë të saj. OP është shumë më i rëndësishëm se mua, sepse unë me siguri nuk kanë respektin për veten për ta kthyer poshtë donacione, por unë jam edhe goxha i sigurt se njerëzit nuk janë të dhurojnë për ushtrinë e vogël të njerëzve të cilët janë në të njëjtën situatë dhe unë padyshim don 't meritojnë atë gjithsesi. Kur kam drejtuar në miq, ata gjithmonë pyesin se si edhe unë duhet të jetë bërë për shkak se ata e dinë se unë kam qenë një ithtar Bitcoin për një kohë të gjatë. Qeshur dhe duke i parë në sy, ndërsa duke folur pozitivisht për Bitcoin është tepër e tatimit dhe unë menjëherë duan të hedhin në plehra afërt mund më pas.

Unë e di se diku tjetër në univers, ka një 'mua’ i cili vendosi kundër tregtare diferencë apo ndaluar pas një humbje të disa ose nuk fillojnë të luajnë dem në fillim të një treg të mbajnë. Jo me pse, Unë jam një budalla dhe kam konsumuar e vetmja gjë që do për mua në jetë. Unë shpresoj të tjerët të marrin parasysh paralajmërimet, por unë e di se shumica nuk do të. Sido që të jetë, Unë nuk kam llojin e mendjes për të lejuar diçka si kjo shkoj dhe unë nuk mund të qëndrojë për të parë Bitcoin hënën përsëri dhe të lihet prapa. Është e trishtueshme se paratë mund të ketë fuqi të tillë mbi njerëzit. Unë e di se shumë prej tyre kanë pasur jetën e tyre në mënyrë dramatike ndryshuar për të mirë, por unë mendoj se ka dy anët e medaljes.

Unë nuk e di edhe pse unë ende pushton mbi Bitcoin dhe këtij nën. Unë fjalë për fjalë nuk mund të mendoj për asgjë tjetër më të madhe të kohës. I guess Unë mbaj duke shpresuar se ajo do të bjerë në një sasi shumë të ulët dhe se unë do të jetë në gjendje për të blerë përsëri në, por kjo nuk ka kuptim, sepse unë nuk kam $10 në emrin tim për të vënë përsëri në. Unë jam duke shkuar për të humbur përfitimet e mia papunësisë dhe strehim në disa muaj dhe me të vërtetë nuk kanë ku të kthehen herë që ndodh.

Unë e di se shumica e njerëzve do të tërheqë në epërsi me forcat e tyre dhe të mbajnë në, por unë e di se unë nuk mund të shpëtojnë mendjen time. Na vjen keq për përçartje negativisht në komentin tuaj lloj dhe të arsyetuar. Uroj OP të mirë dhe ai duket të ketë një qëndrim shumë më të mirë ndaj hidhur se unë, edhe me aksionet qenë se shumë më të larta.

redaktoj: Unë më së shumti vjen keq postimi këtë. Unë lloj i realizuar artistikisht ajo do të marrë varrosur, nuk e kuptojnë se ky thread ishte ende mjaft aktive dhe që kam postuar në komentin krye. Faleminderit për komentet, Kryeministrat dhe fjalë të mira. Unë nuk jam në rrezik të menjëhershëm të çdo gjë dhe nuk ishte duke u përpjekur për të filluar një parti keqardhje për veten time. megjithatë, Ju falënderoj të gjithëve për shqetësimin tuaj.


JungleSumTimes Kam qene atje. Humbur perandorinë time në tërësinë e saj 10 vite më parë. Kthyer në një shesh. Ju do të jetë i hidhur dhe i zemëruar për pak kohë. Provoni një ndryshim pamje. Një ndryshim i gjerësi.

Vetëm të mësojnë të jenë mirënjohës për atë që ju keni. Ende kanë shikimin tuaj? duart tuaja ende punë? Ju jeni të mirë me shaka duke u thënë? Bazat. Faleminderit yjet tuaj gjithnjë e dashura e mësipërme për këto gjëra.

Sepse ka para, ose nuk ka para nuk ka të vërtetë të ndryshojë kush jeni. Puna në këtë djalë. Jepini atij disa xhoko. Ju do të kthehet. Vetëm merr kohë dhe një shumë të falur veten.


Rabbit0123 Ajo do të jetë në rregull.

Nuk është një histori në lidhje me një djalë kinez i cili kishte një kalë të bukur dhe të gjithë ishin xheloz rreth saj, duke thënë se si "tip ju jeni aq i pasur". Ai ishte i qeshur dhe duke iu përgjigjur "haha ne do të shohim". Në një moment ajo vrapoi në pyll, kështu që njerëzit janë duke thënë se "oh ju kishin të drejtë, ajo është zhdukur dhe ju janë bërë njeriun !". Ai u përgjigj: "Ne do të shohim". Në një muaj disa kali u kthye me disa kuaj të tjera – djemtë ajo gjeti në të egra. Njerëzit ishin të habitur "wow tani ju jeni personi më i pasur në fshat, duhet të jetë aq i lumtur!". Ai ishte përgjigjur "ne do të shohim" sërish. Pastaj djali i tij duke u përpjekur të ngasin kuajt e egër ra dhe theu këmbën e tij… e cila ishte një situatë shumë e keqe në Kinë mesjetare . "Oh kjo pasuri gjithë doli të jetë një mallkim". "Ne do të shohim!". Në disa insekte perandori kinez filluar luftën dhe mori të gjithë djemtë e shëndetshëm nga fshati, përveç atij që kishte një këmbë të thyer të kursit. Njerëzit janë shkatërruar. "Oh sa e drejtë ishe burrë i vjetër , tani ne nuk kemi asgjë, Bijtë tanë të dashur kanë shkuar për të luftuar në një luftë budallaqe, dhe ju mbajtur kuajt tuaj dhe fëmijën tuaj !". Me mend se çfarë ai u përgjigj!

Kjo është një situatë shumë e shumë të trishtuar dhe ne të gjithë jemi këtu për të ndarë dhimbjen dhe vuajtjet. Gjëja më e rëndësishme për të mbajtur mend është se pse ju ka humbur vetëm një BTC pak, dhe jeta nuk është vetëm ups dhe jo vetëm ngritje, ajo është një përzierje e të dy. Ajo është me të vërtetë në fuqinë tuaj që të mos merakosem shumë në ulje dhe shumë të shkatërruar në ngritje, pas një ka është në vijim e , qëndrojnë hapur.

Ajo do të jetë e Dude në rregull, kjo është në rregull edhe tani. Ju do të shihni.

Redaktuar: drejtshkrim


gypsytoy Faleminderit, njeri. Kjo është në fakt një alegori mjaft bindës dhe unë nuk kam dëgjuar atë përpara. Është e vërtetë se gjërat janë gjithmonë në ndryshim për mirë apo për keq dhe ka sigurisht shumë gjëra për të jetuar për, Unë vetëm e di se ajo do të jetë e vështirë ose e pamundur për mua të shkojnë e le këtë përvojë e hidhur e tërë. Mendja ime tashmë torturon mua dhe tani ajo ka një bandë më shumë karburant për ta bërë këtë.

Faleminderit perseri, Unë jam duke marrë këto komente në zemër.

doc_samson Nëse ju pëlqen atë histori që ju mund të gëzojnë të lexuar disa libra mbi Zen. Nuk ishte një në veçanti, nuk mund të kujtojnë emrin e saj, por ajo ishte shumë e vogël dhe shumë e trashë dhe vetëm kishte një shëmbëlltyrë në çdo faqe ose dy. Sidomos disa libra Zen në shpirtin luftëtar. Shumë gjëra të tilla si të pranojnë vdekjen kështu që ju mund të vërtetë të jetojnë çdo ditë të plotë të saj, etj.

Gjithashtu Tao Te Ching librin filozofisë kineze. Dhe ndoshta disa Budizmi.

Dhe Marcus Arelius’ Meditimet, shumë stoicizëm e cila është shumë e ngjashme me Zen.

Vdekja buzëqesh në të gjithë ne, por të gjitha një njeri mund të bëjë është buzëqeshje mbrapa.

Ju keni fuqi mbi mendjen tuaj – jo ngjarjet jashtë. kuptojnë këtë, dhe ju do të gjeni forcë.

Lumturia e jetës tuaj varet nga cilësia e mendimeve tuaja.

Nëse jeni të shqetësuar nga asgjë e jashtme, dhimbja nuk është për shkak të vetë gjë, por në vlerësimin tuaj të saj; dhe kjo ju keni fuqinë për të revokojë në çdo moment.


Fontas pasuri tuaj të parë, bërë dhe humbi. Unë kam qenë atje.

Ka vetëm dy mundësi. Ishte në këtë të gjithë fat, apo ishte aftësi e?

Në qoftë se kjo ishte fat, atëherë keni pasur një natë të pabesueshme në kazino, por kurrë nuk tërhiqen. Në fund shtëpia fituar, si ata gjithmonë bëjnë. Vënë atë prapa jush, të bëjë një Meme në lidhje me atë, dhe kjo është një histori për të treguar në bare. Pilula blu.

Në qoftë se kjo ishte aftësi, ju jeni duke marrë pilulën e kuqe. Mblidhen deri një 3k, dhe të bëjë atë përsëri të gjithë. Vetëm përsëris atë që keni bërë vitin e kaluar – në fakt, ajo do të jetë më e lehtë dhe më të shpejtë për herë të dytë rreth. Ju jeni një vit pas, se sucks, por ju do të përfundojnë duke e bërë atë të gjithë dhe më shumë. Kjo eshte, nëse strategjia juaj është me të vërtetë shëndoshë.

Shumë njerëz të cilët bëjnë dhe humbin pasurinë e tyre të parë nuk provoni përsëri, dhe kurrë nuk të gjetur nëse ajo ishte fat apo aftësi.

I përfunduar duke kërcyer në vrimë lepuri pas humbjes pasurinë time të parë tregtare. Vendimi më i mirë i jetës sime. i dyti im erdhi edhe më shpejt se i pari, dhe ishte shumë më e madhe – shumat origjinale duket vogėl tani.

Është e deri tek ju, në qoftë se ju doni të gjeni se si të thellë shkon vrimë lepuri juaj.


zksnugsUnë e kuptoj dhimbjen tuaj. Unë me të vërtetë të bëjë.

Ndonjëherë Unë kam dëshirë kurrë nuk erdhi për të dini të kripto. Kjo është si një bekim dhe një mallkim. Një bekim, sepse ju mund të merrni 'gainzz çmendur', por në të njëjtën kohë, ju merrni të bllokuar në këtë botë frikshëm, ku mendja juaj endet në mendime si si ju mund të dalin në pension një milioner në qoftë se ju nuk e kishte shitur në fillim / e bëri këtë tregti të gabuar / blerë në fillim, etj. Unë nuk mendoj se ne nuk mund të shpëtojnë këtë. Për sa kohë që jetojmë ne përgjithmonë do të jetë një rob të këtyre mendimeve, e cila gjithmonë do të kthehen për të na ndjekin për atë që ne mund të kemi 'bëhet ndryshe'. Ne ndoshta kurrë nuk mund të ecin tutje dhe të harrojmë për këtë, si ajo që ne mund të bëjmë nga një situatë të turpshme. Sepse, ndërsa njerëzit e tjerë mund të harrojmë, Ne kurrë nuk do të harrojmë vetë veprimet tona.

FontasMënyra zen të merret me bërjen dhe të humbjes së një pasuri – ka vetëm 2 mundësitë. Ajo ishte fat apo ajo ishte aftësi.

Në qoftë se kjo ishte fat, atëherë kam pasur një natë të pabesueshme në kazino, por kurrë nuk tërhiqen. Në fund shtëpia fituar, si ata gjithmonë bëjnë. Vënë atë të gjithë pas meje, të bëjë një Meme në lidhje me atë, dhe kjo do të bëhet vetëm një histori qesharake për të të treguar në bare. Pilula blu.

Në qoftë se kjo ishte aftësi, Unë jam duke marrë pilulën e kuqe. Mblidhni një bazë të vogël, dhe të bëjë atë përsëri të gjithë. Përsëris atë që kam bërë për herë të parë rreth – në fakt, ajo do të jetë më e lehtë dhe më të shpejtë për herë të dytë rreth. Kjo eshte, nëse strategjia është me të vërtetë shëndoshë.

Shumë njerëz të cilët bëjnë dhe humbin pasurinë e tyre të parë nuk gjejnë nëse kjo ishte fat apo aftësi.

I përfunduar duke kërcyer në vrimë lepuri pas humbjes Dotcom parë tregtare pasurinë time. Vendimi më i mirë i jetës sime. i dyti im erdhi edhe më shpejt se i pari, dhe ishte shumë më e madhe – shumat origjinale duket vogėl tani.

Pendimi im i vetëm është i humbur 2 vite të gjata të varfër në shtëpinë e mommy-së para se të gjitha klikuar në kokën time – Fat ose aftësi, Unë kurrë nuk mund të di – nëse unë provoni përsëri dhe të shohim. Rezulton se ajo ishte aftësi.

Është e deri tek ju, në qoftë se ju doni të gjeni se si të thellë shkon vrimë lepuri juaj.

gypsytoy Po është e vështirë patjetër. I guess vetmja përgjigje është për të gjetur më shumë vlerë në aspekte të tjera të jetës. Relationships, hobbies, duke i dhënë përsëri. Ka shumë mënyra për të përpiqen për të ndreqë mendjen tuaj pas diçka si kjo, Unë jam vetëm i shqetësuar unë nuk kanë mjetet apo vullnetin për ta bërë këtë. Faleminderit për komentin.


AjaxFC1900 Unë mendova se ishte një gjeni tregtar, një zot, cfaredo

Harrojeni për pasuritë, anije, hotele etj…në fund të ditës kjo është e gjitha në lidhje me atë ndjenjë, të gjithë meriton të ndjehen si kjo të paktën një herë në jetë…keni përjetuar atë ndjenjë jashtëzakonisht të ri…nuk mërzit shumë, në fund të ditës ne jemi të gjithë në thelb tashmë të vdekur, në skemën e madhe të gjërave nuk ka rëndësi se shumë në qoftë se keni bërë apo humbur 5 miliona , ju them më shumë në skemën e madhe të gjërave ekzistenca jonë nuk ka rëndësi se shumë dhe, si i tha se ne jemi të gjithë tashmë të vdekur gjithsesi.

Eshte e komplikuar, ndonjehere, në të kaluarën, ajo përdoret për të jetë më e lehtë… si do të luftës dhe të fitojë të botës, ose të marrë një plumb në kokë ose të vdesin në fushën e betejës…tani ne nuk e bëjmë ato gjëra më dhe ne fakt duhet të merren me dështimin e cila është mënyra më e keqe se vdekja për trurin tonë / mendjet. Kjo ishte mënyra më e lehtë atëherë, kur ishim më pak inteligjente dhe më agresiv

Cinnamon_Twist Unë me të vërtetë nuk e pëlqejnë këtë logjikë. Njerëzit në të kaluarën kanë qenë tepër të zgjuar vetëm për shkak se ata nuk ulen në njohuritë accumlated kemi sot nuk i bëjnë ato egërsira. Ju ende mund të shkojnë në luftë nëse do të donit askush nuk është ndalur ju.

Se filozofia e jetës është gjithashtu e vërtetë e trishtuar. Kjo nuk është vetë evidente se për shkak se jeta përfundimisht do të përfundojë për ju që ju duhet të gjeni atë në mënyrë të pakuptimtë dhe të vogla.

JungleSumTimes Unë mendoj se ka një lloj i lirisë arritur nga njohja se ne jemi të gjithë blips vetëm pak në ekran të madh. Kur ju të pranoni parëndësinë e ekzistencës tuaj të vërtetë ju çliron deri në jetë vetëm veten dhe si atë person dhe të ndjekim ato gjëra që ju duan më tepër se shqetësuese në të gjithë kohën për mënyrën se si shoqëria është e gjykuar të.

Guys të marrë atë të keqe në këtë mënyrë për shkak bankroll juaj është një pjesë e madhe e se si shihen dhe të vendosur të jetë një sukses në jetë. Ka kaq shumë masa më të mirë.


pepe_le_shoe Poker ka një element të aftësive, por në qoftë se një droguar kumar Antes up, ai do të rrezikoj. Ai mund të luajë shtrënguar për 2, 4, ndoshta 6+ orë, ditë edhe, por në disa pika, para se ai shkon në shtëpi, ai do të rrezikoj. Ai do të ketë atë gabim çastit në disiplinën, ai do të, vetëm një herë, shkojnë kundër mosmarrëveshje dhe bast të gjithë në në një barazim brenda drejtë, ose shtytje shumë e vështirë me setin e poshtme, kur ai e di se thellë poshtë ai u tërhequr nga.

Ka lojtarë poker që të fitojë gjithë kohës, aftësi Ndoshta ata kanë marrë, të Matematikës, apo duke lexuar njerëzve. Por asnjë nga këta njerëz janë gamblers vërtetë. Gamblers gjithmonë shkojnë në shtëpi me asgjë.

Kjo ishte më për një kohë. Unë nuk luaj për para anymore.


SamAiken Unë nuk kanë 200 BTC, por unë kam qenë në situata të ngjashme anim të paktën dy herë. Ju nuk jeni i pari për të marrë të pasur të shpejtë dhe pastaj të humbasin të gjitha paratë tuaja. për fat të mirë, ju nuk e përfundojnë në burg sa më shumë “pasurohen shpejt” njerëzit bëjnë.

Sipas asaj që thotë, ju keni boshllëqe të mëdha njohuri për rëndësinë e diversifikimit dhe të rrezikut të menaxhimit, kështu që ju lutemi të kalojnë disa kohë kërkime atë. Tani ju jeni i lodhur me BTC dhe unë e di këtë ndjenjë shumë mirë, por ajo do të kalojë.

Nuk është një shans që ne do të kemi një treg bearish për disa javë ose edhe muaj, kështu që ju keni kohë për të qetësuar, të edukuar veten për të investuar dhe të bashkohet me ne më vonë në valën tjetër. Ju keni më shumë përvojë dhe njohuri, se investitor mesatare kripto.

Dhe tani pjesë e rëndësishme – ju ende mund të rindërtuar portofolin tuaj nga e para! Ajo do të marrë shumë më të gjatë, se disa muaj, por ju mund të bëni atë. e bëra. Shumë njerëz e bëri. Ti mund ta besh, shumë.

Dhe Trading është gjithmonë e rrezikshme, e vështirë dhe nuk shtoni ndonjë vlerë të shoqërisë ose të komunitetit, kështu që duke investuar dhe hodling është një mënyrë shumë më të sigurt për të marrë të pasur, sesa tregtare. Më të vjetër të merrni, stresi më të rrezikshme do të jetë për ju, ajo mund edhe të ju vrasin (e.g. atak ne zemer). Pra, të marrë kohën tuaj, të mësuar rreth rrezikut të menaxhimit, nuk luajnë me gjithë portofolin tuaj, dhe kur ju merrni shumë CRYPTOS përsëri, mos harroni të ribalancim portofolin tuaj duke lëvizur disa fonde në të holla Fiat, të pasurive të patundshme apo rezervat.

Përveç investuar, ju lutem mos harroni të përqëndrohen në atë që ju doni të bëni në jetë, përveç për të qenë një djalë i pasur avionëve fluturues. Si ju doni për të ndihmuar njerëzit dhe për të kontribuar për komunitetin? Dhe të investojnë kohën tuaj në këtë drejtim. përvoja juaj, njohuri dhe reputacioni nuk do të zhduket vetëm si BTC bëri.

Të jetë i mençur dhe të qëndrojnë të qetë!


përvojat Hashflare