Si nuk e parashikojnë sjelljen e normës së një cryptocurrency në aspektin e numrit të porosive të vendosura?

Cila është natyra e procesit të blerjen apo shitjen e një cryptocurrency në një shkëmbim internet?

shkalla e një cryptocurrency

Le të thonë se ju dëshironi të blini një Bitcoin për $9,500. Pastaj ju duhet të deklarojë këtë dëshirë në treg dhe shitësit e mundshëm duke lëshuar një urdhër. Shitësit të shfaqet në të njëjtën mënyrë duke deklaruar dëshirën e tyre për të shitur Bitcoin me një çmim të veçantë. Kur dëshirat e shitësit përkojnë me aftësitë e blerësit, transaksioni është përfunduar automatikisht. Një grup i urdhrave nuk përfunduar ende është i regjistruar në atë që njihet si librin e porosive.

Si rregull, në shkëmbimet, libri urdhri është paraqitur në formën e një tabele, ku aplikimet e shitësit janë treguar në të kuqe, dhe blerësit’ Kërkesat janë në të gjelbër. Grafikët e tabelës tregojnë numrin e monedhave dhe vlerën për të cilën ata synojnë për të shitur apo të blerë. Një përhapur është formuar në kryqëzimin e këtyre tabelave, ose diferenca në çmimin e ofertës dhe kërkesës. Sa më i ulët përhapja, më shumë likuid aktivi crypto.

Në tabelën e mësipërme, konvergjenca e afatit të blerë dhe shitur urdhërat përfaqësohet me mure që periodikisht të bashkohen. Pika e lidhjes së mureve të gjelbër dhe të kuqe është pika e normës aktuale të cryptocurrency.

Libri Urdhri përmban vetëm urdhra kufi, si urdhrat e tregut (bëhet me çmimin e tregut) janë realizuar në çast, dhe kjo nuk ka bërë asnjë kuptim për të shfaqur ato në librin e porosive.

Analiza e librit rendit është një tregues kryesor i kushteve të tregut, si ajo lejon një për të parashikuar ndryshimet para se të ndodhë. nëse, për shembull, ne shohim një akumulim të madh të ofertave për zbatimin e tyre në kufirin e sipërm të çmimeve, ne mund të parashikojnë se sa më shpejt në tregun e arrin këtë kufi, do të ketë një recesion provokuar nga një numër i madh i shitjeve.

urdhra të barabarta për lojtarë të mëdha janë njësoj të rëndësishme për të bërë tregti vendimet, si ata janë gjithmonë të dukshme në librin e porosive dhe mund të zhvendoset në mënyrë të konsiderueshme përqasjen e forcave. Urdhërat shpesh shfaqet në librin e porosive që janë shumë afër me kushtet e tregut. Kur tregu lëviz në një drejtim apo në një tjetër, ata janë tërhequr për çmimin e tregut, korrigjimin këto lëvizje. Në momentet kur çmimi i afrohet nivelin e rezistencës, urdhërat pasiv (respektimi të njëjtin nivel) afër njëri-tjetrit në vlerë, janë të fiksuara në librin e porosive.


Shkalla e një cryptocurrency

9 comments

 1. Great post, very informative. I ponder wһy the opposite experts of this sector do not notice this.
  I’m confident, you have a huge readersbase already!

 2. Piece of writing writing is also a fun, if you be acquainted with afterward you can write or else it is complex to write.

 3. Zufaellig bin ich auf eure Seite gelandet und muss feststellen, dass mir diese vom Design und den Informationen richtig gut gefaellt.

 4. What’s up colleagues, good paragraph and pleasant urging commented here, I am genuinely enjoying by these.

 5. Good day! Thіs post couldn’t be written аny better!
  Reading through this post reminds me of mу old room mate!
  He aⅼways kept chatting about this. I will forward this post to him.
  Fairly certain he will have a good read. Thank you for shaгіng!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *