Ethereum Wallet ImToken ka $ 35B në depozita, me shume se 99% e bankave të SHBA

Ethereum Wallet ImToken

Me bazë në Kinë ImToken, një nga cryptocurrency dhe Ethereum kuletat e parë e listuara në Apple App Store, ka përpunuar më shumë se $ 35 miliardë në depozita gjatë disa viteve të fundit, mposhtë Coinbase.

Ethereum Wallet ImToken

Ngjashëm me blockchain, MyEtherWallet dhe MyCrypto, ImToken është një portofol i lirë dhe jo-portal që lejon përdoruesit për të ruajtur, dërgoni dhe të merrni cryptocurrencies të tilla si Ethereum duke mbajtur kontrollin e plotë të çelësat e tyre private dhe llogaritë.

Në ditët e para të Ethereum, Para zhvillimit kuletat njohura si MyEtherWallet dhe MetaMask, ImToken ishte vetëm besueshme përdorues portofolin celular mund të përdorin në pajisje të lëvizshme. Avantazhi i parë-forcë lëvizëse ImToken dhe thjeshtësia e aplikacionit rezultoi në platformën trajtimin e më shumë se $ 35 miliardë në depozita, që përfaqësojnë më shumë se 99 për qind e bankave të SHBA.

Në Maj, Bloomberg raportoi se Xapo, e cila ka përpunuar më shumë se $ 10 miliardë në depozita gjatë tri viteve të fundit, ka më shumë në depozita e saj se 5,670 Bankat në Shtetet e Bashkuara ose 98 për qind e bankave të vendit. $ 35 miliardë në depozita për ethers dhe cryptocurrencies të tjera do të bëjë ImToken krye 0.5 përqind, së bashku me bankat e mëdha dhe institucionet financiare.

Investime nga kryeqytetin kinez VC Giant IDG

ImCrypto me bazë në Kinë IDC Capital, e cila është një nga më të madhe firmave kapitaleve në Azi, mori një $ 10 milion raund i financimit të kësaj jave. IDG Capital ka investuar në më shumë se 700 kompanitë me 150 daljet suksesshme, duke përfshirë multi-miliardë dollarësh kompanive të tilla si celular krijues telefon Xiaomi, në gjendje të mirë krijues bateri Anker, cryptocurrency kompani Rrethi dhe swap cryptocurrency Coinbase.

Modeli i biznesit i ImCrypto është e ngjashme me atë të blockchain dhe bllokada platforma të tjera jo-depo. Për shkak të funksionalitetin e saj transparente dhe të softuerit të saj të lirë, nuk ka asnjë burim të qëndrueshëm të të ardhurave. Ndërsa thjeshtësia e platformës ImCrypto përfundimisht çoi në suksesin e saj afatgjatë, vështirësia e monetizing ImCrypto pavarësisht nga miliarda dollarë të depozituara në platformë do të shihet si një problem i madh nga investitorët, sidomos firmat e kapitaleve, në industrinë e teknologjisë tradicionale.

IDG kryeqytetit $ 10 milion investim ka treguar besimin në rritjen afatgjatë të cryptocurrency dhe portofolin operatorëve. Edhe pse kuletat jo postare-free aktualisht nuk kanë shitje dhe marzhet e fitimit të ulët, Firmat e kapitaleve ende të drejtuar miliona dollarë vlerë të financimit, duke njohur potencialin e kuletat cryptocurrency.

“Ne njohur potencialin e Ethereum në një fazë shumë të hershme dhe e fokusuar në diferencuar veten nga konkurrentët, rritja ishte plotësisht organike, ne nuk kishim të marketingut ose reklamat buxhetin,” tha themeluesi ImToken Ben Ai, duke deklaruar se fituar rishtas punuar IDG e kapitalit do të mundësojë kompanisë për të ndjekur marketingut dhe zgjerimin agresive në tregun global cryptocurrency.

Trust nga investitorët

kohët e fundit, gjatë një intervistë me Bloomberg Television, Dan Morehead, CEO i Pantera Capital, një $ 1 fond gardh miliardë cryptocurrency, tha se vlerësimi treg cryptocurrency mund të kalojë $ 40 trillion në afat të gjatë.

The $ 400 miliardë Tregu kripto mund të arrijë $ 4 trillion, dhe madje edhe $ 40 trilion është padyshim e mundur, kjo është parashikimi 10-vjeçare, kjo nuk do të ndodhë brenda natës,” ai tha Morehead.

Firmat e kapitaleve në shkallë të gjerë dhe fondet gardh janë në përgjithësi optimistë në lidhje me natyrën afatgjatë të tregut cryptocurrency dhe jemi të bindur se cryptocurrencies do të bëhet një klasë e madhe e aseteve që do të konkurrojnë me asetet tradicionale dhe sistemin financiar botëror.


Ethereum Wallet ImToken

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *