Gabimet e kripto Investitorët. gabim 5

Të angazhohen në tregtinë diferencë

Trading margjinale është një nga më fitimprurëse, Por në të njëjtën kohë strategjitë më të rrezikshme për tregtarët kripto. Kjo strategji është i përshtatshëm vetëm për lojtarët me përvojë të cilët janë të gatshëm për të pësojë humbje të mëdha financiare.

Në tregtare diferencë, një cryptotrader merr një kredi nga një ndërmjetësi, në fytyrën e të cilit i këmbimit është më shpesh një kredi, duke siguruar sasinë e kolateralit – marzhi. Në të njëjtën kohë, interesi është akuzuar për përdorimin e kredisë. kështu, një cryptotrader mund të investojë në një cryptocurrency më të madhe të bilancit.

Ka dy variante kryesore tregtare diferencë: ajo është një pozicion të gjatë, ose një lojë për ngritjen e, kur tregtari vë faktin se aktivi crypto do të rritet në çmim, dhe një pozicioni të shkurtër, ose një lojë për një rënie, kur norma shkon për faktin se çmimi për cryptocurrency do të ulet. megjithatë, nëse çmimi i një aktivi kripto shkon seriozisht poshtë, ndërsa tregtare në rritje, atëherë kur ajo arrin një pikë të caktuar kritik, tregtari mund të humbasin të gjitha të depozitimit të tij për shkak të thirrjes diferencë – mbylljen e detyruar nga ndërmjetësi i transaksionit, nëse tregtari nuk ka shtuar fondet në llogarinë. Nëse fondet e huazuara janë nën kërcënim, shkëmbimi ka të drejtë të zbres humbjen nga depozitimi i llogarisë diferencë e tregtarëve.

Ka raste kur tregtarët, i cili për herë të parë është dashur të përballen me humbje të rënda, të vendosë për të rritur normat dhe të fitojë përsëri pozitat e tyre në vend të humbjeve pranimin. Që shpesh çon në humbje edhe më të mëdha.

Gabimet e kripto Investitorët. gabim 4 Gabimet e kripto Investitorët. gabim 1


Shkruaj: Richard Abermann


 

5 comments

  1. Excellent post. I was checking continuously this blog and I am impressed! Very helpful information specifically the last part 🙂 I care for such info much. I was seeking this certain information for a very long time. Thank you and good luck.

  2. I am really inspired with your writing talents as well as with the format for your blog. Is this a paid subject or did you customize it yourself? Anyway keep up the nice quality writing, it is uncommon to see a nice weblog like this one nowadays.

  3. It s actually a cool and useful piece of info. I am happy that you just shared this useful info with us. Please stay us informed like this. Thanks for sharing.

  4. I’m very happy to read this. This is the kind of manual that needs to be given and not the random misinformation that’s at the other blogs. Appreciate your sharing this greatest doc.

  5. I like this post, enjoyed this one regards for posting. “The basis of optimism is sheer terror.by Oscar Wilde.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *