Gabimet e kripto Investitorët. gabim 4

Shumë herët për të shitur pasuritë crypto

Një nga investitorët e hershme në Bitcoin, i njohur si SuperDuperDerp, tha Reddit se si ai ka investuar në cryptocurrency mbrapa në 2012 kur ajo kushton $ 4. për $ 400 ai bleu 100BTC. Por, pavarësisht nga fakti se ai menjëherë u përfshi në subjektin e cryptomarket dhe e dinte se Bitcoin do të kushtojë një shumë të holla, ai nuk mund të mbajë pasurinë e tij për një kohë të gjatë. Arsyeja ishte vështirësitë financiare, si dhe një rritje të dobët të cryptocurrency. prandaj, kur norma Bitcoin dyfishuar dhe ka arritur $ 8 shenjë, ai vendosi për të shitur pasuritë e tij, duke shpresuar se kursi i këmbimit do të binte dhe ai do të jetë në gjendje për të ri-hyjnë në një çmim të ulët. megjithatë, kjo nuk ndodhi …

Për të qëndruar në të zezë, ju duhet të ndiqni tre rregulla të thjeshta:

1. Ia vlen të filluar me të vogël – cryptocurrencies janë ende mjaft një teknologji të re, dhe tregu është shumë e paqëndrueshme, madhësia optimale e investimeve duhet të jetë nga 1% në 5%.

2. A nuk e shesin shumë shpejt – edhe nëse investimi është rritur me 20% ose 30%.

3. Mos bej panik – cryptocurrencies janë jashtëzakonisht të paqëndrueshme, dhe shkalla e tyre mund të ndryshojnë nga 20% në 50% në një ditë.

Gabimet e kripto Investitorët. gabim 3 Gabimet e kripto Investitorët. gabim 5


Shkruaj: Richard Abermann


 

4 comments

  1. Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you! megjithatë, how could we communicate?

  2. Hmm it seems like your blog ate my first comment (it was extremely long) so I guess I’ll just sum it up what I submitted and say, I’m thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog blogger but I’m still new to the whole thing.

  3. I like the helpful info you provide in your articles. I will bookmark your blog and check again here frequently. I am quite sure I’ll learn many new stuff right here! Good luck for the next!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *