Cryptotrading – Hyrjes dhe daljes Pikat

Kur është më mirë për të blerë një cryptocurrency? Dhe kur për të shitur-? Këto pyetje janë larg nga të papunë. Nëse ju të mbuluar trendin plotësisht dhe nëse ju do të humbasë fitimin tuaj në një rënie në vlerën e aktivit varet tërësisht nga hyrja e zgjedhur siç duhet dhe pika e daljes. Për të filluar me, le të shohim në përcaktimet e thjeshta e pikat e hyrjes dhe të daljes në bazë të mbështetjes dhe të rezistencës linjat e.

Ne kemi thënë tashmë se kur ndërtimin e një linjë tendencë ndaj rritje, ne mbështetemi në dy pika kryesore të barrierave të çmimeve dhe do të forcojë tendencën e tretë. Kjo pikë e tretë do të jetë koha më e mirë për të blerë ose të hyrë në treg. Një situatë e ngjashme është parë me një tendencë në rënie, vetëm përjashtim këtu, prekje e tretë me vijën e çmimeve shërben si një sinjal të qartë për të shitur aktivin ose të dalë në treg.

Një moment efektiv të hyjnë në treg është edhe një pushim të çmimeve përmes rezistencës nivel kur vrullin e tendencë ndaj rritje vetëm fillon të zhvillohet. Për të reduktuar rrezikun, në një situatë të tillë është e këshillueshme për të hyrë në treg me anë të urdhrave kufi, ndërsa duke i kushtuar vëmendje të veçantë zonave korrigjim.

Hyrjes dhe daljes Pikat

Ajo duhet të merret si rregull që një rënie korrigjuese rrallë tejkalon 38% e në pikën e fundit të përfunduar, dhe pas kësaj, çmimi lart është vërejtur shpesh. Është kjo zonë, kufizohet nga tepe fundit dhe një pikë e 38%, kjo është një kohë e mirë për të blerë.

Nëse ka një tendencë të qartë ndryshim dhe tregu është në rënie, diçka tabelë mund të shfaqin si një zbulim i madh i mbështetje të linjës, aktivi duhet të shitet me një birë minimale mbi këtë linjë. Nuk është e vështirë për të kapur një moment të tillë në fazat e hershme të një rënieje.

Një tjetër strategji për të hyrë në treg është blerjen apo shitjen në një countertrend. shpesh, ngjitje countertrend fixes rritje vetëm pas vijës prirje, duke e kthyer atë nga linjë në një mbështetje të linjës. Kur çmimi prek këtë linjë, është koha për të investuar në aktivin.

Në situatën e kundërt, kur countertrend thyen mbështetje vijën, duke e kthyer atë në një rezistencë linjë, dhe sidomos në qoftë se zonat e korrigjimit janë të afërt, mundësia e një dalje të suksesshme nga rritja e tregut.

Këto metoda kanë provuar veten e tyre në një prirje të theksuar pozitiv apo negativ, por ka një mënyrë për të fituar para në korridoret e stabilitetit relativ. Trendi lateral mund të sjellë fitim për tifozët e shkurtër- dhe tregtisë afatmesme. Për të identifikuar pikën optimale të blerjes ose shitjes, kushtimisht ndajë zonën e sheshtë prirje nga një vijë horizontale në mes. Një rritje në çmim mbi këtë linjë është një sinjal për të blerë; një rënie më poshtë është për shitje. Kjo teknikë mbështetet në tendencën e tregut të rritet ose të bien kur kalimit të kufirit që ndan atë në gjysmë.

Nëse ju keni mësuar tashmë se si për të përcaktuar se si një axhendë e lajmeve ndikon në vlerën e një monedhe, ju mund të përpiquni për të hyrë në treg në bazë të të rejat e fundit. Finesë këtu është se tregu nuk ka gjithmonë reagojnë qartë në ngjarjet botërore, dhe ne e dimë se një numër shembujsh kur investitorët kanë shitur Bitcoins e tyre pa pritur për rritje të shpejtë për vetëm disa orë në lajme negative kripto nga Kina. We will discuss the intricacies of tregti on the news separately. Për tani, megjithatë, ne rekomandojmë praktikuar në teknikat e përshkruara. Ndajnë suksesin tuaj me ne dhe ndiqni përditësimin e “Analizo Kjo” seksion.


Shkruaj: Richard Abermann


 

7 komente

  1. Hello. This post was extremely remarkable, particularly because I was investigating for thoughts on this issue last Monday.

  2. There is obviously a lot to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

  3. I’ve been surfing on-line more than three hours these days, yet I never found any interesting article like yours. It’s pretty value sufficient for me. Per mendimin tim, if all webmasters and bloggers made good content as you did, the web will probably be much more helpful than ever before.

  4. It’s awesome designed for me to have a website, which is helpful designed for my knowledge. thanks admin

  5. Hello everyone, it’s my first go to see at this site, and post is actually fruitful designed for me, keep up posting these types of content.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *