kripto Adoleshentët

cryptocurrencies popullaritet, ka arritur në peshore të tilla, që anashkalojë vetëm shumë dembel, ose shumë të kujdesshëm këtë sferë partinë. Ajo rezulton se guxim dhe këmbëngulje është treguar jo vetëm nga tregtarët dhe investitorët me dhjetëra vjet eksperiencë tregtare në shkëmbimet, por edhe nga të rinj të zakonshëm.

fëmijët moderne kanë lindur në moshën dixhitale, ata janë të rrethuar nga të gjitha llojet e Gadgets që nga fëmijëria, dhe ata fillojnë të komunikuar me kompjutera përpara gjeneratave paraprake. Nga një moshë të re, ata kanë mundësi të tilla komunikimi që nuk janë parë rreth nga gjeneratat e mëparshme. prandaj, përfaqësues të gjeneratës së Z janë më të shpejtë të trajnuar dhe të ndjehen më organike në botën e teknologjive moderne.

Erik Finman, një nga njerëzit më të suksesshëm të rinj në fushën e cryptocurrency, në 12 vjet ndjeu perspektivat e Bitcoin. për 6 vjet, ai solli statusin e tij digjitale për 400 Bitcoins rastësishëm, që është më shumë se 4 milion në dollarë ekuivalente në normën aktuale. Dhe të gjitha filloi në 2011 me $ 1000 ruajtur në darka dhe dhurata ditëlindjen. Bitcoin ishte atëherë me vlerë $ 12.

nga 2013, Bitcoin ishte rritur aq shumë sa që aktivet e shitura e Eric ishin të mjaftueshme për të nisur një shërbim për të kërkuar për mësuesit e Botangle, të cilën ai gjithashtu shitur më pas për Bitcoins. Të rinjtë kripto-entuziast nuk do të ndalemi këtu, sipas mendimit të tij, Bitcoin ruan apel investimeve, dhe vlera e tij mund të arrijë një milion dollarë. Milioner i ri gjithashtu beson se sistemi modern i arsimit është arkaik, dhe YouTube dhe Wikipedia mund të mësojnë shumë më tepër. Ai madje argumentoi me prindërit e tij se ai nuk do të shkojë në universitet, nëse ai mund të fitojnë një milion dollarë para se të arrijnë moshën e rritur. Nuk është një mësim i keq për brezin moderne?

Sigurisht, Eric Finman nuk është shembulli i vetëm i një të riu të etur për cryptocurrencies. kryesor i tij “rival” është Eddy Zillan, i cili për herë të parë u bë i interesuar në njerëzit kripto-aktive në moshën 15. Është shumë i ri për të filluar një llogari Coinbase, por Eddy nuk e ka ndaluar atë dhe ai gjeti një mënyrë rreth rregullave faqe. Gjëja e parë që ai bëri ishte blerë Ethereum për $ 100. Vlen të përmendet se më pas nuk ka pasur qindra e blogerëve dhe revistave, askush nuk mund të mësojnë se si të veprojë siç duhet. Pavaresisht kesaj, djali fituar i pari $ 10 për disa orë. Kjo nuk mund të dështojnë për të goditur atë, sepse 10% në disa orë – rritja e shkëlqyer. Më vonë ai ka investuar rreth $ 12 mijë në dhomë e nëndheshme. Për një vit ata u rrit në $ 350 mijë. Tani Zillan është 18 vjeç, ai zotëron një portofol me vlerë më shumë se $ 1 milion dhe punon në firmën e vet konsulente cryptocurrency Financiar.

Një tjetër “Cryptoteenager” – Andrew Cory, 11-vit, nxënës i formularit 6 arritur të shkruani në lidhje me Bitcoin tërësi libër, në të cilën ai ka reflektuar vizionin e tij thelbin e cryptocurrency dhe blockchain. Libri, ndoshta eksperti më i ri në kryptovlyutam edhe mund të blihen në Amazon. përfitimi, sigurisht, është menduar kryesisht për fëmijët, që, megjithatë, nuk i heq nga rëndësia e saj. Vetë Andrew ka, sipas tij, një modeste 0.02 Bitcoins.

Ka të rinj kripto-entuziastë dhe “liq”. Kështu që, Platinum Bitcoin, shumë mashtruese, u nisur nga një fraudster mitur. megjithatë, publiku kushtuar vëmendje për atë në kohë, dhe ai kishte për të pranuar me padrejtësinë e projektit. Sipas tij, ai kishte planifikuar për të mbledhur vetëm $ 5,000.

qartë, në të ardhmen kërkesa për specialistë në fushën e ekonomisë dixhitale vetëm do të rritet. Dhe propozimi, nga të gjitha llogaritë, nuk do të mbetet me të dënuarit ose.


kripto Adoleshentët

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *