Што се случи со Binance размена и кога понудите започне

И покрај ветувањата, Binance не одат онлајн во утринските часови. Пред повеќе од еден ден, техничка работа започна на берзата, кои треба само да доведе до “привремен пад на продуктивноста,” но на крајот ја запре работата на размена и влечеше за неопределено време. вчера, Binance извршен директор Changpeng Jao ​​напиша на Твитер дека имало непредвидени тешкотии во копирање на податоци, и тоа бара повторно синхронизација на базата на податоци, кои ќе бидат потребни неколку часа.

на 8.00 во Берлин, Jao уште еднаш коментираше за ситуацијата, велејќи дека програмери се обидуваат три методи за синхронизација, кои се разликуваат во брзина: 1-2 часа, 5 часови и 9 часа, соодветно. Во овој момент тоа е јасно дека брзо методи не работат. Според последните информации, на “валидација конечните податоци” сега се одвива, продолжување на тргување се очекува на 15.00 на Берлин. Во рок од еден час пред почетокот на берзата е онлајн, корисниците ќе бидат во можност да добие наредба. во прилог, тимот најави дека во знак на благодарност за “континуирана поддршка”, размена ќе се намали на комисијата за 0.03% по трансакција до февруари 24.

И покрај фактот дека Changpeng Jao ​​во неколку наврати изјави дека размената не е присутен само поради технички работи, и се откажува од хакерски напад, некои корисници се уште мислам дека е еден удар со секира. Особено, коментари од размена се барани од страна на Џон McAfee, велејќи дека “не компанијата призна дека на хакерски напад, додека таа беше принудена.” Минатата ноќ, McAfee напиша на својот Твитер профил дека тој “не се обидува да сее FUD,” но тој добива десетици пораки со информации за хакирање на берзата. На функцијата е во прилог на екранот, под кои, под логото Binance, размена, наводно, се признава дека бил нападнат. И покрај тоа што некој поддржан Makafi, повеќе обвинети за криптографија експерт од неподдржан информации и сомнителни докази: “Сликата испратена од страна на некои” жолта “група – така да докаже фактите?”, “Никогаш не слушнале за Фотошоп? најзаслужен, “” ти си експерт за безбедност. ”

Makafi инсистираше на тоа дека тој “само прашува прашање” и како експерт за безбедност знае дека “ако нападот се случи и обиди да се вратат средствата не беа земени веднаш, шансите се опоравува од нив се сведени на нула во рамките на 24 часа.” Сепак, извршен директор Binance, кои одговориле многу твитови, рече дека на програмерот уште “дистрибуира FUD”, и увери: “Ние ќе се покаже дека вие сте грешка.” Во одговор на обвиненијата, Binance испратени чуруликам со недопрена Bitcoins и Ethereum адреси:

Што се случи со Binance Размена?


автор: Ричард Abermann


 

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *