Јужнокорејскиот министер за финансии,: Крипто заканува Систем Fiat

Министерот за финансии, Јужна Кореја призна криптографија како закана за традиционалниот систем фиат.

Ким Јонг-Џин, Заменик-министерот за стратегија и финансии во Јужна Кореја, коментира оваа недела за време на финансиска конференција во Сеул:

"Cryptocurrencies како Bitcoin… што доведе инвестиција и шпекулативен балон претходно оваа година, се стабилизира и се водечки и властите и инвеститори да се сомневаат во основа на системот на Fiat. Централната банка треба да се разгледа на појавата на алтернативни методи за плаќање како што се cryptocurrencies како закана за постоењето на традиционалниот систем фиат ".

 

3 comments

  1. You could certainly see your skills in the work you write. The arena hopes for more passionate writers like you who are not afraid to say how they believe. At all times follow your heart.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *