Salesforce извршен директор ги објави плановите за blockchain производ

Salesforce работи на производот врз основа на blockchain технологија, Извршен директор на cloud computing компанијата го откри.

Marc Benioff, кој е основач на компанијата во 1999, кажа “Сум бил размислување многу за она што е стратегија Salesforce е околу blockchain, и она што е на стратегии Salesforce е околу cryptocurrencies и како се однесуваме кон сите овие работи,” тој рече.

Иако не ги дава деталите за претстојните производ, Benioff рече дека тој се надева дека ќе “имаат blockchain и cryptocurrency решение за Salesforce и за сите наши клиенти” пред Dreamforce – конференција на компанијата ќе биде домаќин во Сан Франциско на септември. 25.

Salesforce е најдобро познат по своите облак компјутерски софтвер за управување на односи со клиенти. Компанијата направи $10.5 милијарди долари во приходи во годината што завршува на Jan. 31.


Зачлени Salesforce Претседател и извршен директор Марк Benioff и ко-основач Паркер Харис за интимен разговор во средата попладне. Земете ги своите прашања и да добиете одговори од прва рака од основачите на salesforce.com

Fireside Chat with Marc Benioff and Parker Harris

 


 

One comment

  1. You really make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be actually something which I think I would never understand. It seems too complex and very broad for me. I am looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *