Извештај за анализа на пазарот 21.02.2018

MVIS-CryptoCompare Index

The MVIS CryptoCompare Digital Assets 10 Индексот затворени во 9,250.01 со добивка од 0.88% за Денот.

пазар ажурирање

Во времето на пишување, на Bitcoin цена седи на $11,098 representing a loss of 2.4% во последните 24 часа. Повеќе од $ 1.8B во вредност од БТК беа разменети во / УСД на пазарот на БТК претставува 27.6% удел на глобалниот дневен обем на. БТК / JPY пар претставува 42.5% удел.

Извештај за анализа на пазарот 21.02.2018

цената Ethereum опадна 5.4% преку минатото 24 часа и е во моментов седи на $887, со над $ 400 во вредност од Етер разменети во минатото 24 часови / USD пар на ЕТХ која има 29.5% удел на пазарот на дневен обем на тргување.

Извештај за анализа на пазарот 21.02


Венецуела вели дека пред-продажба Петро ги подгреа $735 милиони

Венецуела објави дека пред-продажба на својата нафта поддржани cryptocurrency, Петро, го привлече $735 милиони на првиот ден. Владата, исто така објави прирачник на купувачот и потврди дека купувачите може да се користи хард валути и cryptocurrencies, but not bolivars. The Superintendent of Cryptocurrencies, Карлос Варгас, stated:

“На presale и првичната понуда на монетата ќе бидат направени во хард валути и cryptocurrencies, но не Bolivars. Наша одговорност е да се стави на Петро во најдобар раце, а потоа ќе се појави на секундарниот пазар.”

 

Јужна Кореја за поддршка на "нормална’ крипто тргување

South Korea appears to be softening its stance on cryptocurrency trading. According to Yonhap News, Choe Heung-сик, гувернер на финансиските супервизорски услуги, рече дека владата “ќе го поддржи cryptocurrency тргување ако се направени нормално трансакции.” According to BusinessKorea, владин претставник вклучени со сила на виртуелната валута задача рече:

“Ние сме позитивно со оглед на усвојување на систем за одобрување размена како дополнително регулирање на cryptocurrencies. Ние сме најверојатно репер моделот на државата Њујорк, кој дава селективна дозвола [за менувачко работење].”

 

RMIT Универзитетот започна првиот blockchain курс во Австралија

RMIT, на австралиската јавност истражувачки универзитет, лансираше првиот универзитет blockchain разбира Австралија, according to Business Insider Australia. The 8-week course, под наслов "Развивање blockchain стратегија", е дизајниран од страна blockchain иновации Hub и партнери RMIT со консултантска фирма Accenture и fintech центар камен & креда. Џејсон Potts, директорот на blockchain иновации Hub на, изјави Бизнис Австралија Insider:

"Тоа е една од оние работи каде во целина многу различни технологии доаѓаат заедно за да се придонесе за таа работа. Голем дел од овој курс е дизајниран да им помогне на директорите и бизнис лидери да се разбере не само како оваа нова технологија работи, и разбирање на она што е, всушност, зад неа, но исто така и како тоа се одразува на бизнис модели и бизнис стратегија. "

 


Со крипто Споредба Извештај за анализа на пазарот 21.02.2018


 

7 коментари

  1. Very nice post. I just stumbled upon your weblog and wished to say that I’ve really enjoyed
    surfing around your blog posts. In any case I will be subscribing to your feed and I hope you write again very soon!

  2. Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to mention that I’ve really enjoyed browsing your blog posts. In any case I will be subscribing to your rss feed and I’m hoping you write again very soon!

  3. hello tһere and thank you for yoᥙr informatіon – I have certainly picked up something new from right here.

  4. It’s really a cool and useful piece of information. I’m glad that you shared this useful information with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *