Кореја размена крипто започне само регулирање напор

големи размена cryptocurrency Кореја го постави правила за зголемување на транспарентноста.

На прес-конференцијата во Сеул во вторникот, лидерите на 14 домашни крипто размена, вклучувајќи Bithumb, Upbit и OKCoin објави правила. Тие се членови на Здружението на Кореја blockchain.

Здружението ќе ги провери системот на 14 размена и девет новодојденците да видат дали нивните системи се задоволат правилата. Сепак инспекција би можеле да имаат ограничено влијание, бидејќи правилата не се правно обврзувачки.

Членови се очекува да достават извештаи авто-проверка на здружението на 8-ми мај. Од своја страна, Здружението ќе почне проверка на своите членови почнувајќи 1-ви мај.

“Правилата се основните барања за да се обезбеди транспарентен трансакции крипто,” изјави официјален претставник на здружението.

 

One comment

  1. Terrific work! This is the type of info that should be shared around the net. Shame on Google for not positioning this post higher! Come on over and visit my site. Thanks 🙂

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *