Иран официјално забрани употребата на cryptocurrencies

Ирански весник вели дека Централната банка на земјата официјално ја забрани употребата на cryptocurrencies во финансиски трансакции.

Овој потег се смета како дел од напорите на теократска диктатура за контрола на девизниот пазар по риал хит на сите времиња ниски претходно овој месец.

извештај во понеделникот од страна на Donya-e Eqtesad на весникот, забраната се однесува на "сите монетарни и финансиски центри во земјата,"Вклучувајќи ги и банките, финансиски институции и менувачниците.

 

4 comments

  1. I was looking through some of your articles on this site and I think this web site is very informative! Retain posting.

  2. I’m also commenting to let you understand what a superb experience my friend’s princess found going through your web page. She figured out lots of things, which include what it is like to possess a very effective teaching mood to make the mediocre ones with ease comprehend a variety of very confusing subject matter. You really exceeded our expectations. Thank you for providing those great, безбедно, informative and in addition cool tips about your topic to Janet.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *