Осигурителниот брокер Марш работи со IBM, на платформа blockchain

Марш, глобален лидер во осигурување Брокерите и ризик за управување со решенија, во соработка со IBM, ДОГОВОР, и ISN, денеска најави првиот комерцијален blockchain решение за доказ за осигурување.

"Осигурување на индустрија е зависна од хартија сертификати на осигурување, рачно населен од страна на агент за осигурување "

Со користење на blockchain технологија, Марш е фундаментално трансформира сертификат за осигурување од комплициран процес и упатството за рационализација и транспарентен, дозволувајќи им на клиентите да ги забрза потребните бизнис функции како што се вработување на изведувачи и трансфер на ризик, додека зголемување на покриеноста сигурност.


извор: Businesswire.com

2 comments

  1. Admiring the persistence you put into your website and detailed information you provide. It’s great to come across a blog every once in a while that isn’t the same old rehashed material. Excellent read! I’ve bookmarked your site and I’m including your RSS feeds to my Google account.

  2. Thanks for the sensible critique. Me & my neighbor were just preparing to do some research about this. We got a grab a book from our area library but I think I learned more from this post. I’m very glad to see such magnificent info being shared freely out there.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *