Крипто тргување апликација Robinhood започна во Колорадо

Конкурентна пејзаж за cryptocurrency размена напредува во САД. Стартување размена Robinhood само објави на Твитер својата експанзија во Колорадо. платформа за тргување го претстави провизија-слободна трговија за Bitcoin во Колорадо.

Во прилог на cryptocurrencies, Пало Алто, Калифорнија базирани платформа за тргување, исто така, поддржува резерви, ETFs и опции.

Колорадо, која е позната по нејзините врвови Карпестите планини и blockchain-пријателски законодавство, се приклучи на неколку земји, која се протега во Калифорнија, Масачусетс, Мисури и Монтана, од кои сите Robinhood додаде во почетокот на април, како дел од ширењето од држава на држава која се движи по.

 

 

3 comments

  1. Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point.

  2. Good website! I truly love how it is easy on my eyes and the data are well written. I’m wondering how I could be notified whenever a new post has been made. I have subscribed to your RSS feed which must do the trick! Have a great day!

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *