Coinbase планира да отвори нова канцеларија во Чикаго

Coinbase разви планира да лансира своја канцеларија во Чикаго, а неодамна се сврте поагресивни во проширување на својот бизнис и операции. The company is on a spree of acquisitions as well as hiring top talents from the financial and institutional space. Тие, исто така, се надеваат дека ќе привлечат повеќе институционални клиенти во моментов.

Coinbase is a digital currency exchange wallet headquartered in San Francisco, californa. Тоа е платформа каде што трговците и потрошувачите може да се бркам со различни дигитални валути како Bitcoin, Litecoin, Etherum.

Со цел да ја прошири својата институционална база на клиенти, Coinbase is planning to provide block trading facilities in a bid on Global Digital Asset Exchange [GDAX]. GDAX е професионална платформа за тргување на Coinbase. Забрани тргување е функција која ќе им овозможи на трговците да се одржи голем налози за тргување надвор од вообичаениот ред на Берзата. Институционални инвеститори и трговци обично се соочи со тешко време за добивање на нивните наредби извршува на нормална размена cryptocurrency. Најголемиот дел нарачки генерално да предизвика големи промени во цените на пазарот и на тој начин често остануваат да се тргува помалку.

Coinbase plans to offer the service of block trading through its GDAX, кој е еден од првите десет cryptocurrency размена на земјината топка со дневни тргување тома некаде во близина $315 милиони. Coinbase е, исто така, да почнат нова услуга наречена Coinbase чувар на имот кој ќе биде објект за складирање на cryptocurrency за своите институционални клиенти. Размената е сличен на традиционалниот банкарски систем, но тоа ќе им бидат понудени само на клиентите се подготвени да ја запази минимум 10 милиони долари на cryptocurrencies.

11 comments

  1. I appreciate, cause I found exactly what I was looking for. You’ve ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye

  2. I used to be recommended this blog by my cousin. I’m no longer positive whether or not this post is written via him as nobody else recognize such particular approximately my problem. You are wonderful! Thank you!

  3. Great write-up, I am normal visitor of one?¦s web site, maintain up the nice operate, and It’s going to be a regular visitor for a long time.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *