Coinbase приклучува Earn.com

размена Cryptocurrency Coinbase го објави купувањето на Earn.com, наводно, за $ 120 милиони.

Earn.com, еден од најдобрите финансиран стартап во индустријата, и порано позната како 21 Inc. трчаше рударската операција Bitcoin, напојува со технологија од Intel, а подоцна започна својата инвеститорот фокусирани “21 Bitcoin Компјутер” во 2015.

Фирмата ребрендирано во Earn.com октомври минатата година во стожер кој ја видов лансира социјална мрежа наменета за мотивиране на корисниците да ги завршат задачите во замена за cryptocurrency награди.

Оваа недела Coinbase објави: “Освојте има изградено платен е-мејл производ, кој е веројатно еден од најраните практични апликации blockchain да се постигне значајни влечење. Ние ќе го задржи Заработи е бизнис работи, бидејќи тоа се покажува многу на ветувањето и потенцијал.”

 

One comment

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *