Coinbase почнува финалното тестирање на Segwit

Coinbase ја објави на Твитер дека Bitcoin SegWit тестирање е во завршна фаза, и ќе бидат достапни за Bitcoin испраќање и примање на “на следните неколку недели.” Ова е со цел да се намалат надоместоците Bitcoin и пренос пати, и понатаму да се намали товарот на својата мрежа.

БТК: Долари парови за размена сметки Coinbase е GDAX за околу 5% на дневен обем Bitcoin е, според CoinMarketCap. Откако ќе ги додадете во други Coinbase брокер БТК услуги, друга валута парови и други трансакции, тоа е безбедно да се претпостави дека значителен дел од дневни трансакции се случи преку Coinbase / GDAX.

Како таква, овој развој може feasibly имаат забележливи влијание врз глобалната пати и такси Bitcoin трансакција.


автор: Сара Бауер


 

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *