Канадскиот размена крипто Coinsquare покренува $ 30 милиони

Канадскиот размена cryptocurrency Coinsquare покрена $30 милиони во нов капитал за финансирање.

најави денеска, финансирањето беше предводена од страна на финансиските услуги фирма Canaccord Genuity и “ќе се користи за да се поттикне глобалниот раст план…”

Дел од тој притисок ќе вклучува вработување колку што 100 вработени во текот на следните месеци, со око да имаат 200 вработени кои работат за размена со вториот квартал од оваа година

“Ние сме дербито, но дербито да го направи тоа право. Ние сме случува да се земе на старата школа пат како ИПО на Торонто берза,” Кол Дијамант, извршен директор Coinsquare, беше цитиран.

Coinsquare соопшти дека нејзините планови за проширување, исто така, вклучуваат инвестиции во рударството cryptocurrency, лансирањето на поделба на тргување и арбитраж и создавање на фондови “фокусирани на инвестиции во дигитални пејзаж на средството” која ќе се вика CoinCap фондови.


автор: Сара Бауер


 

One comment

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *