Калифорнија пратеници го претстави новиот предлог-закон за Bitcoin и blockchain

Калифорнискиот државен законодавци го претстави новиот предлог-закон за легализирање на договори blockchain, потписи, и трансакции. Еден американски пратеник служат во парламентот на Калифорнија, Иан Калдерон сака blockchain договори и трансакции да се вклучени во законот во Калифорнија. Тој вели дека овие договори не може да се негира, како тие се во дигитална форма.

Предлог-законот се наведува луѓето кои ги извршуваат меѓудржавен и странски трговија со blockchain технологија i.e, преку Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Бран и други cryptocurrencies, треба да имаат право да ги обезбедат своите лични податоци на blockchain.

Алан Hikens, адвокат во добро позната фирма во општа вели:

"Тоа е добра работа што на држави во Америка се прифати промената на позитивен начин и да се изнесе на виделина сите соодветни правила и прописи за Bitcoin blockchain и технологија наместо да покажува кукавичлук како другите."


Напиши: Сара Бауер


 

2 comments

  1. Your Blog is have good look. Content of your blog is quite good but traffic stats are very bad. Check my free video for enhancing your traffic. Shoot me email from free Website Audit report.

  2. Fantastic blog you have here but I was wanting to know if you knew of any user discussion forums that
    cover the same topics discussed in this article?
    I’d really like to be a part of online community where I can get comments from other knowledgeable individuals that share
    the same interest. If you have any recommendations, please let me know.
    Kudos!

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *