blockchain Вести 30.05.2018

Пријави Kraken Дневен пазар за 30.05.2018

Kraken Дигитални Асет РАЗМЕНА
$180М со кои се тргува на сите пазари денес
крипто, евра, долари, JPY, CAD, ГБП

БТК
$7,335
↓ 1.87%
$69.3M
ЕТХ
$551.4
↓ 2.32%
$62.8M
EOS
$11.82
↓ 3,19%
$15.6M
XRP
$0.5874
↓ 2.92%
$10.3M
BCH
$966.96
↓ 1,59%
$6.92M
LTC
$117.11
↓ 2.50%
$3.38M
XMR
$153.57
↓ 2.10%
$2.49M
XLM
$0.2679
↓ 4,35%
$2.05M
REP
$36.18
↓ 4,44%
$1.92M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$1.82M
ETC
$14.97
↓ 1.77%
$1.52M
Зец
$237.3
↓ 5,50%
$908,227
ЦРТИЧКА
$296.9
↓ 5,43%
$870,543
ICN
$0.866
↓ 2.60%
$86,689
Дуждовата
$0.0034
↑ 0,42%
$62,931
милиони
$38.63
↓ 3,57%
$59,243

Посетете ја страницата За раздел на нашиот блог за повеќе информации во врска со Извештајот на Kraken дневен пазар овде


спроведување на германскиот закон доби $ 14 милиони од продажба на одземени cryptocurrency

Германските власти имаат само направено околу $10 милиони евра од продажба на Bitcoin кој беше запленет во кривичните истраги. исто така,, тие го направија дополнителни $4 милиони евра од продажба на други cryptocurrencies.

На cryptocurrencies кои беа продадени вклучени 1,312 Bitcoins кои беа запленети во најголем дел во острите мерки на платформа наречена LuL.to, кој беше нелегално продавање на авторски права книги и аудио книги по многу ниски цени. Веб-страницата беше киднапиран и блокирани во јуни минатата година, нејзините оператори беа уапсени и своите средства отиде во фонд кој обично се користи за полицијата ресурси.

На продажба се одржа во текот на неколку месеци, во серија на повеќе од 1,600 трансакции на германски cryptocurrency платформа за тргување.


е објавен AIgatha crowdsale датум

AIgatha crowdsale отвора на 5. Јуни 2018. Служба платформа АИ врз основа на консензус систем

концептот
AIgatha се развива дистрибуирани пресметка и вештачка интелигенција за повеќе од години, од кои повеќето се применуваат во академски истражувања. Сега тие се комбинираат со blockchain да се создаде уште една цела нова технологија. Ние се прави обид да се популаризира висока технологија, опремување на луѓе со способност за исполнување на creativities, подобрување на квалитетот на живот на луѓето, и поттикнување на развојот на глобална цивилизација.


331 Јапонски крипто инвеститори прогласи $ 1M или повеќе профит во 2017

Националната агенција за данок на Јапонија објави дека 331 надвор од 549 индивидуалните инвеститори крипто регистрирани заработив повеќе од 1 милиони долари во профит од тргување виртуелни валути.

Тимот на данок во задолжен за истрагата, рече дека во 2017 крипто трговски активности во комбинација со Bitcoin инвестирање профит да се зголеми БДП на Јапонија од страна на 0.3%


blockchain Вести 30.05.2018

One comment

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *