blockchain Вести 29.08.2018

Sопак победи патент за мрежа плаќање крипто

Дигитални фирма исплати плоштад доби патент за мрежата на плаќање што им овозможува на трговците да ги прифатат исплати во Bitcoin. Системот им овозможува на трговците да ги прифатат cryptocurrencies заедно со конвенционалните методи на плаќање и пари во нивните избор за валута. Плоштад на крајот може да додадете исплати cryptocurrency во неговата сегашна ПОС систем кој ќе им овозможи на милиони трговците да ги прифатат Bitcoin, без да се качи за да друг уплатата или рачно да конвертирате cryptocurrency средства во фиат.

Имено, на патентот, Детали за процес кој им овозможува на системот ПОС елиминира латентност во cryptocurrency трансакции. службата за платен промет ќе се постигне ова со одржување на приватни blockchain која снима трансакции од плоштадот успеа паричници во реално време, тоа не целосно да се елиминира ризикот од двојно поминуваат напади, но ја пренесува дека ризикот од трговец на службата за платен промет. Самата патент вклучува повикување цртежи, кои се појавуваат да се покаже Bitcoin плаќања се врши преку плоштадот во peer-to-peer Пари App.


HОнг Конг создава виза blockchain опција за оние кои бараат работа

Хонг Конг сега го прави полесно за blockchain експерти за да се обезбеди виза. Хонг Конг владата објави листа талент во вторникот изјави дека опфаќа широк спектар на 11 професии, кои сега имаат право да добиваат бонус поени. шемата за виза им овозможува на успешни кандидати да влезат и да се смести во посебен Кинески административен регион без претходно да се обезбеди на понуда за работа од локален работодавец.

“Шемата е квотата-базирани влез шема. Таа има за цел да привлече високо квалификувани и талентирани лица да се населат во Хонг Конг, со цел да се подобри економската конкурентност на Хонг Конг,” според опис на програмата. За да се квалификува, blockchain професионалци треба да се одржи најмалку диплома, имаат искуство со истакнати компании во областа, и знаат како да се применуваат blockchain во финансиските услуги.


Пријави Kraken Дневен пазар за 28.08.2018

БТК
$7,097
↑ 5.38%
$81.3M
ЕТХ
$294.7
↑ 6,51%
$27.8M
XRP
$0.3538
↑ 7.34%
$6.11M
ЦРТИЧКА
$199.7
↑ 26,3%
$5.05M
EOS
$5.87
↑ 13,3%
$3.31M
BCH
$570.10
↑ 7.46%
$2.96M
Ushdt
$1.00
↑ 0,03%
$2.83M
ETC
$13.31
↑ 7,17%
$2.58M
LTC
$63.31
↑ 9.12%
$2.19M
XMR
$106.61
↑ 5.04%
$1.79M
Зец
$155.8
↑ 9,58%
$1.54M
XLM
$0.2349
↑ 5,99%
$1.19M
милиони
$6.92
↑ 38,7%
$437,971
REP
$20.96
↑ 8.15%
$171,152
Дуждовата
$0.0027
↑ 11,3%
$105,517
GNO
$35.2
↑ 14,1%
$66,527

Kraken Дигитални Асет РАЗМЕНА
$140M со кои се тргува на сите пазари денес


blockchain Вести 29.08.2018

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *