blockchain Вести 28.05.2018

Извршниот директор Џеф CheapAir Кле: Прифаќање на Bitcoin беше една од најдобрите одлуки што некогаш сум го направи

CheapAir извршен директор Џеф Кле рече прифаќање Bitcoin беше една од најдобрите одлуки што тој некогаш направени за неговиот бизнис.

Тој исто така рече “Тоа ни овозможи да се постигне клиенти од целиот свет… Ние се види вредноста во децентрализирана дигитални валути… Bitcoin има вредност и е добро за светот”

САД врз основа на летот агрегатор CheapAir примал предводник cryptocurrency од 2013, и неодамна објави дека го прифаќа и Litecoin.


blockchain Вести 28.05.2018

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *