blockchain Вести 26.07.2018

Желбата ко-основачот & Е * трговија стипса започне без надомест крипто платформа за тргување

ко-основачот на желбата, заедно со Е * трговија ветеринар се здружија за да започне cryptocurrency трговски услуги комисија бесплатни. платформата, име Војаџер, има за цел да профитираат на фрагментација во место на пазарот на глобалната cryptocurrency. Наместо да работат како традиционалната централизирана размена, Војаџер ќе служи како рутирање на моторот за други размена, помагање на инвеститорите да купуваат и продаваат 15 cryptocurrencies на најдобрите достапни цени без да се отвори голем број на сметки и продавница околу пред донесување на трговијата.

Извршен директор Стивен Ерлих изјави дека фирмата ќе профитира од ширењето помеѓу цената цитиран на трговците и цената по која основната трговија е, всушност, се населиле, "Видовме можност да се изгради динамична паметни рутер, така што може да ги искористат предностите на пазарот и, исто така, им понуди на клиентите без провизии,", Рече Ерлих, поранешен извршен директор на електронски брокерска фирма E * трговија и основач на Lightspeed финансиски. "Понекогаш ќе оди да се тргуваат на одредена размена, но нема ликвидност таму. "


Bitcoin е “избор паричка” технологија за намалување на давачките добива првата голема имплементација

Крипто безбедност стартување најнова технологија BitGo е - “предвидливо управување UTXO” - звучи технички, но има крајна цел дека сите ќе се уверат: намалување на надоместоците за криптографија. BitGo е првиот мејнстрим крипто компанија донесување на спин на “избор паричка,” технологија на скалирање тоа е е еден од многуте наметнат како начин да се олесни опсесија на индустријата со намалување на давачките, бидејќи тие шилеста форма на повеќе $20 трансакција во декември.

Иако такси оттогаш падна на помалку од $1, инцидентот имаше огромен психолошки ефект. како таква,, индустријата вознемирија во акција, гледајќи во технологии кои можат да помогнат чип далеку во овие надоместоци. Монета избор поефикасно избира она што пари оди кон одредена трансакција. Идејата е околу за неколку години, но дури сега почнуваат да се здобијат со повеќе широко распространета внимание. BitGo рече на своите клиенти кои се надгради на нивните најновата верзија на софтверот ќе имаат пристап до оваа нова алатка, гледајќи намалување на надоместокот до 30%.


“Црн коњ” кандидат за американските претседателски прифати Bitcoin донации

Ендрју Јанг, "Темен коњ" Американскиот претседателски кандидат работи како демократ, Твитер дека тој е прифаќање на донации во Bitcoin и други cryptocurrencies за неговата 2020 претседателска кандидатура. Јанг е автор на книгата "Војната на обичните луѓе", која тврди во корист на универзално основно приход од $1,000 месечно за сите американски возрасни. Тој, исто така, е во спротивност со вештачка интелигенција и автоматизација технологија.

кампања Јанг истакна дека донаторите ќе добијат форма која ќе им овозможи на кампања за утврдување на гласачите квалификации, по што кампањата ќе испрати адреса cryptocurrency паричникот за да им овозможи да се направи донација. Поддржувачите велат дека е време за кандидатите прифатени cryptocurrency.


Иран планира националните cryptocurrency како нови санкции на САД се закануваат

Иран, наскоро може да издава свои cryptocurrency како начин да се заобиколат нови економски санкции донесен од страна на претседателот на САД, Доналд Трамп. Планот за развој на “домородните” cryptocurrency во моментов е на дневен ред за наука и технологија Одделот на владата. Алиреза многу, заменик-шеф на одделот задолжен за инвестиции работи, рече дека проектот е да работи со Централната банка на Иран. Daliri исто така, рече “Ние се обидуваме да се подготви основа за користење на домашен дигитален валута во земјата.”

На cryptocurrency ќе се олесни домашни и прекугранични трансакции во пресрет на U.S. санкции. САД објави дека ќе го ограничи пристапот на Иран во американски долари, почнувајќи од август. 6та. Daliri рече дека неговиот оддел има за цел да се интегрираат blockchain технологија со централната банка на земјата во текот на следните три месеци, Почнуваме cryptocurrency за општа примена во домашните комерцијални банки.


blockchain Вести 26.07.2018

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *