blockchain Вести 26.06.2018

Јаху вклучува БТК на долари трговски пар во традиционалните извештај парк

Новиот извештај на Јаху вклучува листа на "изберете финансиски резерви", како American Express, Внимателна финансиски и ЈП Морган Чејс и оваа листа вклучува неколку крипто-за-долари за тргување парови како што Bitcoin на долари.

Вклучувањето на cryptocurrencies со традиционалните акции е дел од нормализирање на трендот на девизни средства дигитални.

Јаху! е шести по големина сајт во светот и осма по големина во САД, според Алекса.

Statistica известува дека од јули 2015, Јаху! се проценува 151.2 милиони месечни посетители од САД.


Фарма гигант Merck патенти користење blockchain за борба против фалсификувани лекови

Мерк бара патент blockchain да се користи за следење на стоката, како тие се движат низ синџирот на снабдување.

Целта тука е анти-фалсификувањето.

Мерк забележува во својата поднесување дека технологијата “овозможува безбеден, сигурен складирање на резултатите од читање со многу висок интегритетот на податоците, таква што во суштина е невозможно да се манипулира или да ја избришат или на друг начин да подесувате или изгуби таквите податоци, e.g. поради ненамерни или намерни бришење или поради корупција податоци.”


Кореја истекување размена става $ 620K вредност од крипто изложени на ризик

А Јужна Кореја базирана размена е ненамерно протекоа доверливи информации во врска со 19 на своите корисници, потенцијално ги става $620,000 во вредност од cryptocurrency изложени на ризик.

Еден вработен во Bitkoex, размена лансиран во мај, испратени на e-mail адреси, паричник адреси, и приватни клучеви за токени KRM во нивните сметки во социјалните медиуми разговор, која може да дозволи некој со информации за пристап до средства. Компанијата тврди нема средства да се изгуби.


Андерсен Хоровиц лансира $ 300 крипто фонд

Силиконската долина инвестирање велесила Андерсен Хоровиц (a16z) лансираше нов $300 милиони фонд фокусирана на cryptocurrency.

Фондот ќе биде именуван “a16z” и ќе особено функција поранешен јавен обвинител и Помошник американски адвокат Кетрин Haun како еден од неговите соработници води. Haun, исто така, е именуван како што е најновата генерален партнер на фирмата.

Генерален партнер Крис Диксон наведено крипто фонд ќе се дефинитивно долгорочно тактика во своите инвестиции.

Диксон отиде за да додадете:
“Сакаме напојува со криптографија протоколи услуги треба да се користи од страна на стотици милиони и на крајот милијарди луѓе,” Dixon напиша. “Крипто белези се на мајчин средства класа на дигитални мрежи, но нивната вредност е управувано од страна на основните, Практична употреба случаи.”


Пријави Kraken Дневен пазар за 25.06.2018

БТК
$6,251
↑ 1,23%
$70.5M
ЕТХ
$460.4
↑ 1,12%
$54.8M
EOS
$8.17
↑ 1,74%
$8.03M
XRP
$0.4771
↓ 0,07%
$6.6M
BCH
$758.16
↑ 0,45%
$5.94M
LTC
$81.84
↑ 0,61%
$5.18M
ETC
$15.67
↑ 4.61%
$4.26M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$2.07M
XMR
$127.49
↑ 4,98%
$2.07M
ЦРТИЧКА
$240.2
↑ 0,26%
$992,370
XLM
$0.1970
↓ 0,59%
$826,838
Зец
$175.1
↑ 5,56%
$456,348
REP
$32.13
↑ 4,73%
$163,325
ICN
$0.614
↑ 6,75%
$74,792
GNO
$47.0
↑ 2,77%
$44,547
милиони
$29.27
↑ 2.56%
$23,407

Kraken DIGITAL ASSET EXCHANGE
$162M со кои се тргува на сите пазари денес
крипто, евра, долари, JPY, CAD, ГБП


blockchain Вести 26.06.2018

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *