blockchain Вести 25.07.2018

Coinbase лансира сервис подарок картичка крипто во Европа

САД размена врз cryptocurrency Coinbase сега нуди начин за клиентите за купување на стоки и услуги на мало со користење на средства на криптографија, благодарение на ново партнерство со стартување дигитален подарок картичка. Coinbase има интегриран својот паричник услуги со WeGift, Со седиште во Лондон онлајн платформата на картичката за подарок, и сега им овозможува на корисниците да ги купите подарок картички со cryptocurrency чуваат во нивните паричници Coinbase.

Моментално, размена поддржува Bitcoin, Litecoin и други, со поголема веројатност да бидат додадени наскоро. Подарок картички купени од страна cryptocurrencies може да се користи во повеќе од 120 трговците на мало кои прифаќаат WeGift, вклучувајќи Теско, M&S, желбата, Карфур, Google Play и Коста. Услугата е досега достапна само во Велика Британија, Франција, Шпанија, Холандија и Италија.


Reddit ко-основач вели дека е криптографија “остварлива алтернатива” на фИАТ

Алексис Ohanian, ко-основач на Reddit и иницијализира Капитал, на captial фирма вложување со 250 $ во средства успеа, вели Bitcoin, blockchain технологија и други cryptocurrencies може да го револуционизира на интернет. Тој исто така рече дека стои зад неговите предвидувања дека цената Bitcoin ќе биде на $20,000 до крајот на годината, и отиде за да се каже "Bitcoin… е промена знак на времето… можеме да видиме дека продолжува да расте во текот на подолг рок, бидејќи се повеќе и повеќе луѓе се случува да се погледне за алтернативи на фиат како една продавница од вредност. "

"Многу држави може да се обидат да се запре - а некои веќе имаат - подемот на cryptocurrencies дека ќе го претстави предизвици за нивниот fiats. Крајниот резултат иако, е на интернет како технологија е многу стабилна и еластични еден, технологијата претставува вистинска, остварлива алтернатива, која се покажува повеќе и повеќе кредибилитет со текот на времето - и тоа е уште е многу испарливи -., но на долг рок има уникатна вредност "Ohanian, исто така, зборуваше за своите VC фирма" Ние сакаме да се обложи на зема и лопати… робустен, многу unsexy инфраструктура… дека сите овие работи се случува на крајот треба да работат. "


хеџ фонд TechCrunch основач е Bitcoin има повеќе од било што друго

Мајк Arrington, основачот на Arrington XRP Капитал, кој во ноември минатата година започна 100 Милион долари хеџ фонд деноминирани во криптографија, рече хеџ фонд е “многу разновиден” а всушност има повеќе од било што друго Bitcoin, за време на интервју за CNBC Cryptotrader во Кореја blockchain недела.

Arrington, кој исто така е основач на TechCrunch, предвидуваат цена Bitcoin ќе достигне $25,000 оваа година.

Bitcoin: Mike Novogratz -We've seen the bottom $10k next then $25k!


Инвестиции стартување Битова предлага ЕТФ за врвот 10 cryptos

Крипто инвестиции стартување & менаџер на средства Битова бара дозвола од КХВ да им понуди на размената-тргуваат фонд (ЕТФ) врзани за врвот 10 cryptocurrencies. Типот на HOLD 10 ЕТФ Cryptocurrency Индекс на Фондот ќе бидат врзани за пасивна инвестициски фонд кој инвестира во горниот 10 cryptocurrencies според пазарната капитализација. овој фонд “фаќа околу 80% од вкупната пазарна капитализација на пазарот на cryptocurrency,” компанијата изјави во вторникот.

Според соопштението за печатот, Предлогот на ЕТФ се однесува на прашањата поврзани со понудата, ликвидност, обемот на трговската размена и притвор, кои се области на ДИК изрази загриженост во врска со минатото. Предлогот, поднесени до ДИК, се разликува од другите апликации ЕТФ под ревизија на агенцијата во тоа што наведува повеќе cryptocurrencies како дел од фондот, а не само Bitcoin.


blockchain Вести 25.07.2018

One comment

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *