blockchain Вести 25.05.2018

Мајк Novogratz: САД Влада истрага Bitcoin е добра работа

Милијардер, инвеститорот Мајк Novogratz изјави дека не е изненаден од обвинувањата и го поздравува истрага, чувство повтори од страна на Камерон Winklevoss, претседател на крипто размена Близнаци. Најголемата Bitcoin бик на Волстрит го пофали овој потег како почеток на потребни регулаторен надзор.

"Плевене од лоши актери е добра работа, не е лоша работа за здравјето на пазарот,"Novogratz, кој е поставување cryptocurrency Трговската банка Галакси Дигитални ЛП, изјави во интервју. "Многу размена имаат овие надуени броеви волумен да се создаде чувство на возбуда околу парички," тој рече, повикувајќи се на неговото искуство се обидува да трговија.

"Го поздравуваме било истрага со која ќе се поттикне правилата базирани на пазарите и да ги спречи лоши актери,"Winklevoss, претседател на размена Близнаци, се вели во соопштението.


Kraken ангажира администрацијата на Буш обвинител како генерален советник

Сан Франциско-базирана размена cryptocurrency Kraken ангажираше поранешниот сојузен обвинител назначен од страна на претседателот Џорџ В.. Буш да служи како негов главен советник.

Бизнис инсајдер објави дека на девизниот, осмиот по големина во светот, со дневен обем од само под $350 милиони, го ангажираше Мери Бет Buchanan, првата жена и најмладиот лице назначено американскиот јавен обвинител за Западен област на Пенсилванија.


20% на финансиските институции со оглед на крипто трговски услуги во 2018 според Ројтерс анкета

резултатите објавени истражувањето Онтарио врз финансиските информации фирма Томсон Ројтерс покажува зголемен интерес за пазарот на cryptocurrency.

Томсон Ројтерс анкетираните 400+ клиенти и открива дека една петтина од нив се планира да понуди cryptocurrency трговски услуги во следните 12 месеци, како резултат на значително зголемување на бројот на барања од трговци, која е "голема промена".


blockchain Вести 25.05.2018

One comment

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *