blockchain Вести 24.07.2018

Binance подготвен да влезе на пазарот во Јужна Кореја

Binance, најголемиот светски размена cryptocurrency, е подготвен да влезат во Јужна Кореја. Binance планира да се воспостави три до пет локални компании оваа година, според извор на вести BusinessKorea. Binance извршен директор Changpeng Жао присуствуваше на самитот на blockchain Партнери во Сеул на 21 јули & 22ри. За време на својот воведен говор, тој ја истакна важноста на пазарот во Јужна Кореја, велејќи дека неговата компанија ќе ја збогати својата заедница на пазарот.

Binance неодамна додаде корејски јазик услуга на своите cryptocurrency размена и официјалната веб-страница, а исто така ангажирани Корејците за локална маркетинг директор и Binance Labdirector, кој е фонд социјалното влијание. Имено, Binance веќе е размена избор за некои јужнокорејски трговци.


Bittrex нуди крипто на ФИАТ за тргување за проверат сметки

Bittrex, Американска крипто-размена која во моментов се справува $150 милиони во тргување тома, почна кои нудат долари депозити и повлекувања како и тргување парови. Bittrex вели: "Bittrex сега поддржува имаат право лични и корпоративни сметки за САД долар (долари) тргување, долари депозити, и повлекувања долари. Меѓународни клиенти и оние што работат во Калифорнија, Њујорк, Монтана, и државата Вашингтон со идентитетот проверат сметки се прифатливи. "

Со цел да се тргуваат фиат, поединци треба да побараат дозвола, & испрати проект со доказ за адреса. Тоа е исто така ограничен на само четири држави во САД, но тоа е забележлив голем размена помина од крипто-за-крипто тргување сега крипто-на ФИАТ. Тие се користат за да биде најголемата размена на крипто еднаш, претекнување Poloniex, но потоа Binance дојде и го стигна и.


нов систем на плаќање Велика Британија централна банка да се користи blockchain

Банката на ажурирани системски исплати на Англија ќе биде компатибилен со blockchain базирани форми финансиски технологија. Ова е дел од тековните напори Бое за модернизација на системот за бруто порамнување во реално време (МИПС), која е од суштинско значење за банкарски и трговски во Велика Британија и се справува со трансакции во вредност од околу 500 милијарди £ годишно, или речиси една третина од економски излез на земјата.

Реновираниот систем се очекува да биде лансиран во 2020, и ќе биде наменета за да бидат отпорни на сајбер-напади, а исто така се на располагање на поширок број на помали бизниси. Британската влада е подготвена за Велика Британија да остане водечки центар за fintech иновации како плаќања и blockchain, и е во моментов се испитуваат доколку преработената РТГС систем може да се обезбеди и да ги користат "криптографски докази" кои го спречуваат податоци се украдени или да се измени.


доминација Bitcoin стапка на рекордно високо ниво за 2018 достигнувајќи 46.5%

Според податоците обезбедени од страна на CoinMarketCap, доминација Bitcoin е неодамна хит на 46.5% марка за прв пат од декември 2017. доминација Bitcoin е Bitcoin претставува удел во вкупниот пазар капа за cryptocurrency. Зголемувањето на доминација Bitcoin е се совпадна со цена на БТК донесувањето на својата двомесечна висок На 23 јули ($7,820) и се чини дека да се покаже дека се уште е Bitcoin “портал cryptocurrency” за поголемиот дел од инвеститорите: само по купување на БТК тие може да почнат диверзификација на нивните имоти крипто.

Вреди да се спомне дека доминацијата Bitcoin е соодветно не претставуваат моменталната состојба на крипто пазарот од бројни монети буквално се појавуваат секој ден. И покрај масовните поплави на нови altcoins, Bitcoin се уште се држи силно во таа метрички, и нахакан uptick може да укажуваат на БТК ќе го задржи зголемување на својот удел на пазарот.


Кинески град започнува $ 1.5B blockchain фонд

Нанџинг, главниот град на провинцијата Jiangsu, наводно, започна во вредност инвестициски фонд 10 јуани за промовирање на blockchain технологија и економија токен-базирани. Нанџинг е дом на една од најголемите во светот речни пристаништа. Alibaba, еден од најголемите технолошки корпорации во светот, избра Нанџинг како седиште на својот бизнис cryptocurrency рударството во октомври 2017.

фонд на општината беше создадена во соработка со владини агенции. Yuandao, претседател на локална “blockchain Алијансата” кажа тоа “повеќе индустрии донесување blockchain технологија значи дека повеќе ќе го следат примерот.”


Пријави Kraken Дневен пазар за 23.07.2018

БТК
$7,753
↑ 2,95%
$102M
ЕТХ
$451.4
↓ 2,84%
$27.6M
BCH
$788.83
↓ 2,59%
$5.2M
XRP
$0.4464
↓ 3,25%
$4.51M
EOS
$7.91
↓ 2,59%
$3.87M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$2.97M
XMR
$135.42
↑ 3.91%
$2.22M
XLM
$0.2827
↓ 3,40%
$2.11M
ETC
$15.96
↓ 3.27%
$1.84M
ЦРТИЧКА
$241.5
↓ 5,12%
$1.75M
REP
$32.14
↓ 10,8%
$1.68M
Зец
$198.1
↑ 2,40%
$1.62M
LTC
$82.85
↓ 0,85%
$1.57M
Дуждовата
$0.0035
↓ 1,22%
$238,380
ICN
$0.573
↓ 8,25%
$144,809
милиони
$20.89
↓ 11,2%
$52,175

Kraken Дигитални Асет РАЗМЕНА
$159M со кои се тргува на сите пазари денес


blockchain Вести 24.07.2018

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *