blockchain Вести 24.06.2018

Bitcoin паѓа на најниско ниво од ноември 2017

Bitcoin никогаш не била пониска од ноември и нејзината цена се намали за околу $ 1,000 во текот на последните два дена за да стигнат до нова ниско ниво од $ 5,800.

Ова е најниската точка во многу месеци, пониско отколку во февруари, кога падна на $ 6,000, пониска отколку во април, кога тоа беше над $ 6,000 и е пониска од цената од октомври, освен за краток падот во ноември.

blockchain Вести 24.06.2018

Нејзините книги, исто така, се намали на околу $ 3.6 милијарди, со половина од својата мрежа капацитет сега се трошат на 0.46 MB Bitcoin блок големина.

Ова е значително помалку од значајни заостанати предмети, кои се користат да се види, како blockchain Bitcoin е сега се користи помалку отколку што беше во 2015.

Сепак, нивниот удел на пазарот се зголемува, но нивната пазарна капитализација ќе падне само под $ 100 милијарди за прв пат по многу месеци.

Таму е навистина нема причина да се направи име за неодамнешната криза. Немало размена, за четири години не постои црн лебед лево во Bitcoin.

Според тоа, би можел да биде случај на купување на гласините, продажба на вести, гласините дека дебатата за приспособливост се одвива, и вести е почеток на молња мрежа (LN).

Последново се очекува да биде разочарувачки колку што целиот Bitcoin мрежа е загрижен, како што функционира како сметководствен систем, а со тоа се разликува од blockchain трансакција.

Тоа го користи ниши, туку и за секојдневните трансакции, на Bitcoin LN станува малку повеќе непрактично заедно со едноставен Bitcoins кои се веќе непријатно на сопствените.

Употребливоста е точка која е направена одамна, и cryptos се качил на некој начин во вистинската насока, но сега задачата за Bitcoin може да биде малку потешко.

Но, никој не чинеше да се грижи за употребливост, освен ако обвиненијата се $ 70 и секој беше почнуваат да ги продаваат. Затоа, вистинското објаснување може да биде едноставна понудата и побарувачката.

Снабдувањето е снимен во половина за Bitcoin во 2016, така што цената се зголеми полека и се зголеми, потоа во декември да се зголемува многу брзо.

Во исто време, се повеќе и повеќе рударството хардвер дојде на. Сега овие два параметри на понудата и побарувачката се обидат да се постигне баланс.

Каде што се 'уште може да се види, и кои рудар прво мора да поднесе барање за стечај, тоа најверојатно наскоро ќе се каже. Во меѓувреме, можеби Bitcoin може да се најде нешто друго повторно од цената може да се зборува за, бидејќи цената може да се здодевни за некое време.


Пријави Kraken Дневен пазар за 23.06.2018

БТК
$6,148
↓ 0,71%
$76.2M
ЕТХ
$475.3
↑ 0,03%
$52.1M
EOS
$8.28
↓ 6.02%
$5.32M
BCH
$758.63
↓ 1,99%
$4.74M
XRP
$0.4865
↓ 1,57%
$4.23M
ETC
$14.73
↓ 3,60%
$3.05M
LTC
$82.89
↓ 3.27%
$2.86M
XMR
$116.29
↑ 3.78%
$1.58M
XLM
$0.2000
↓ 3,10%
$1.04M
ЦРТИЧКА
$241.7
↑ 0,16%
$959,115
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$565,222
Зец
$169.9
↓ 1,00%
$248,907
REP
$30.53
↓ 2.12%
$206,578
ICN
$0.645
↓ 2,91%
$42,744
GNO
$47.5
↓ 3.18%
$34,867
милиони
$30.08
↓ 2.24%
$8,823

Kraken DIGITAL ASSET EXCHANGE
$153M со кои се тргува на сите пазари денес
крипто, евра, долари, JPY, CAD, ГБП


blockchain Вести 24.06.2018

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *