blockchain Вести 22.08.2018

Revolut ќе им овозможи на корисниците да добијат пари назад во Bitcoin

Revolut е подигнувањето на “метал картичка” кој им овозможува на заработка 1% пари назад надвор од Европа, & 0.1% во Европа, што се плаќа во cryptos како Bitcoin, Litecoin, и други. Имено, Revolut нуди услуги на редовна банка преку својот стан.

Добивање на пари назад во криптографија е достапна за купување картичка, и на глобалната банкомат повлекувања месечно во текот $772. Оваа специјална метална банкарска картичка ќе чини $155 годишно. со околу 2.5 милиони корисници во Европа, тоа дополнително ќе го изложи cryptocurrencies на населението. Николај Storonsky, Главниот извршен директор на Revolut наведено на нејзиното лансирање, "Ние сме апсолутно убедени дека Revolut метал ќе биде ексклузивен картичка на иднината, и апсолутно мора за патниците низ целиот свет.


Кина забрани хостинг крипто настани во центарот на Пекинг

Трговски објекти, кој се наоѓа во центарот на Пекинг сега се забранети од хостинг cryptocurrency настани. Властите во Пекинг Chaoyang област се шират наредба, датум август. 17та, предупредување бизниси како што се згради, хотели, и трговски центри што не смее да биде домаќин на настани кои промовираат cryptocurrencies, водечки најмалку две организации за да се откажете закажани настани на краток рок.

dovey Ван, управен директор на капитал фирмата Danhua Капитал, рече дека верува оти на цел е продолжување на забраната за cryptocurrency тргување дека централната власт првиот спроведена минатата година. таа објасни: "Chaoyang е многу симболичен област, што се смета како "центар на основни моќ". Исто така, регулаторната средина е “размножување на наративи” нема потреба од официјалните документи на национално ниво во Кина, ова веќе го поставува тонот. "


7 Премиер Лигата тимови партнер со eToro за плаќање Bitcoin

Тел Авив-базирани глобални инвестиции eToro платформа влезе во партнерство со историски 7 Премиер Лигата фудбалски клубови, која ќе го направи исплати на своите играчи во Bitcoin. Тимовите вклучуваат Лестер Сити ФК, Њукасл Јунајтед, Саутемптон, Тотенхем ФК и други. Како дел од договорот, тим играчи ќе се врши исплата во Bitcoin преку eToro дигиталните паричници.

Управниот директор на eToro е Икбал V. Gandham рече “…ние сме возбудени за да се партнерството со толку многу клубови во Премиер лигата и да направиме историја… Денешното соопштение е првиот мал чекор на долг пат… добивање на глобална изложеност во текот на овие клубови во Премиер Лигата претставува одлична можност да се подигне свеста. Blockchain носи транспарентност, што значи дека може да го подобри искуство за секој кој сака "убава игра."”


Крипто медиуми забрането WeChat

сметки blockchain и cryptocurrency медиумите во Кина биле забранети на WeChat, стан гласник. Следнава порака е прикажана на страниците на сметката за Deepchain, Huobi Вести, Jinse, Deepchain, CoinDaily и многу други. “Поради корисници’ жалби и по испитувањата на платформата, сметката е се утврди прекршување… сите содржини се забранети. Сметката е забранета за употреба.”

Тоа не е јасно во тоа време точно зошто се затворени сметките. Сепак, Кина донесе нови “јавни пораки” правила наводно таргетирање blockchain медиуми на 7-ми август, што може да биде катализатор за затворање на сметката.


blockchain Вести 22.08.2018

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *