blockchain Вести 22.06.2018

Судот одобри Mt. план Gox отплата

Mt. Gox доверителите се еден чекор поблиску да се добие $450 на Bitcoin загуби. Окружниот суд во Токио нареди да се запре стечајната постапка и да почне процесот на граѓанското рехабилитација.

на планината. Gox управник, Nobuaki Кобајаши, не ќе го продаде повеќе Bitcoin - барем во блиска иднина се додека доверителите се надоместуваат во Bitcoin во 2019.

Mt. Gox. контроли 137,890.96 БТК ($880М долари) или 0.81 отсто од сите Bitcoins во моментов во постоење, распределба на овие средства може да има влијание врз cryptocurrency пазари во текот на следната година.


Бахамите на пилот државата поддржани дигитални валута

Централната банка на Бахамите планира да пилот на дигитална валута. Изјавата на вицепремиерот / министерот за финансии, K. Петар Свртете Потрагата, беше донесена на blockchain и Cryptocurrency конференција на Бахамите се одвива оваа недела.

Turnquest надева дека Гранд Бахама ќе стане дигитален центар за целиот регион.

Тој рече: "Производството на модерна целосно дигитален службата за платен промет е патот напред за оваа ера на владеење. А дигитален Bahamian валута е особено важно за голем број на семејни Острови, како што тие го виделе многу комерцијални банки се намали и се повлече од нивните заедници, оставајќи ги без банкарски услуги.”


Јапонија FSA наредби Bitflyer да се запре нови регистрации сметка повикувајќи се несоодветни KYC / AML

Еден од најголемите Јапонија Bitcoin размена, со еден трговски волумен од $ 65 милиони во минатото 24 часа, најави денес тие добиле "административна казна" од страна на јапонската FSA за несоодветни услови KYC / AML.

Тие велат дека населбата е постигнат за спроведување на план за подобрување.

Тие се сега за да ги видиш сите тековни документи за идентификација на клиентите и може да побара некои од нив да се заврши процесот на идентификација повторно.

Во меѓувреме, за регистрација сметка се привремено суспендирани додека "Постојните корисници статус и идентитет се проверени и потврдени & системот на внатрешна контрола е зајакната. "


Крипто трансакции надмина продажбата на кредитна картичка во Силиконската долина продавница за накит

Главниот извршен директор на Стивен Сребрена парична казна накит откри дека cryptocurrency трансакции надмина продажбата на кредитна картичка во продавница на мало и 20% на продажба на компанијата сега се припишува на Cryptocurrency.

Извршен директор Стивен Сребрена рече дека неговата продавница за накит беше првата накит на мало во светот да го прифати cryptocurrency назад во 2014.


Нов blockchain ЕТФ лансирање на Торонто берза

Нов blockchain ЕТФ ќе започне тргување во четвртокот на Торонто берза, нуди изложеност на инфраструктура зад непушачите технологија.

Фондот хоризонти ќе се фокусираат на хардвер и услуги во согласност со Стив Хокинс, ко-извршен директор на Хоризонти ETFs Управување Со Канада Inc.

стопанства ЕТФ вклучуваат компании како што се полупроводници фирма Nvidia Corp.


Пријави Kraken Дневен пазар за 21.06.2018

БТК
$6,715
↓ 0.56%
$38.9M
ЕТХ
$523.2
↓ 2,14%
$34.1M
ETC
$17.64
↑ 8.29%
$6.67M
BCH
$870.00
↓ 1,86%
$3.82M
XRP
$0.5328
↓ 1,41%
$2.46M
EOS
$10.39
↓ 0,67%
$2.34M
XLM
$0.2270
↓ 1.67%
$1.38M
LTC
$96.56
↓ 1,01%
$1.18M
ЦРТИЧКА
$259.9
↓ 2.32%
$1.11M
XMR
$122.01
↓ 0,16%
$584,456
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$543,549
REP
$35.24
↓ 2.71%
$159,706
Зец
$190.8
↓ 1.10%
$148,038
ICN
$0.732
↑ 2,48%
$90,570
Дуждовата
$0.0030
↓ 2.76%
$37,696
GNO
$55.2
↑ 0.04%
$25,413

Kraken DIGITAL ASSET EXCHANGE
$93.5M со кои се тргува на сите пазари денес


blockchain Вести 22.06.2018

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *