blockchain Вести 21.07.2018

Bitcoin КМЕ фјучерси тргување извештај покажува јачината на звукот нагоре 93% во К-2 2018

најголемиот пазар деривати во светот, На Chicago Mercantile Exchange (КМЕ) Твитер дека просечниот дневен обем на Bitcoin фјучерси, расте огромна 93% во 2 четвртина од 2018. исто така,, отворен интерес за Bitcoin се качил од 58%, што претставува зголемување од над 2,400 договори.


Капиталот crowdfunding платформа StartEngine сега прифаќа Bitcoin за инвестирање во хартии од вредност

StartEngine, САД врз основа платформа капиталот crowdfunding, објави дека ја прифаќа инвестиции придонеси во Bitcoin. основана во 2014, компанијата помогна да се подигне капитал за повеќе 150 стартап. правила на ДИК Регулатива crowdfunding државен портал за финансирање мора да работат со една банка & пари продавница инвеститорот во escrow, додека стартување достигне својот минимум цел. Така, StartEngine соработува со премиерот доверба, Невада со седиште во банка, за да се исполни овој услов.

Премиерот доверба не само што ќе ги чува, но исто така се конвертира Bitcoins во долари, со што стана прва банка за поддршка на Bitcoin и заштита на крипто инвеститори, се вели во соопштението од компанијата. Користење на оваа функција, бизниси може да се подигне на максимум $1.7 милиони евра годишно. Имено, StartEngine покрена претходно $5 милиони евра во финансирање.


Пријави Kraken Дневен пазар за 20.07.2018

БТК
$7,347
↓ 1,53%
$80.6M
ЕТХ
$445.1
↓ 4.84%
$53.5M
XRP
$0.4366
↓ 8.85%
$7.7M
EOS
$7.89
↓ 5,17%
$6.09M
BCH
$777.61
↓ 5,15%
$6.01M
ЦРТИЧКА
$247.5
↓ 4,30%
$3.41M
XLM
$0.2661
↓ 13,4%
$2.87M
ETC
$16.02
↓ 8,25%
$2.54M
LTC
$81.87
↓ 6,00%
$2.31M
XMR
$130.28
↓ 6.78%
$1.83M
Зец
$184.1
↓ 9,07%
$1.28M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$1.05M
REP
$28.81
↓ 5,60%
$766,651
Дуждовата
$0.0033
↓ 14,8%
$225,141
ICN
$0.625
↓ 7.07%
$76,235
GNO
$52.6
↓ 7,27%
$70,365

Kraken Дигитални Асет РАЗМЕНА
$170M со кои се тргува на сите пазари денес
крипто, евра, долари, JPY, CAD, ГБП


blockchain Вести 21.07.2018

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *