blockchain Вести 20.08.2018

Chaincode започна молња мрежа bootcamp

Chaincode лаборатории’ Bitcoin програмери започнаа 1 недела bootcamp да учат и Bitcoin blockchain на веб програмерите без претходно познавање на Bitcoin, во обид да се, како што рече Chaincode инженер и Bitcoin софтвер одржувач Марко Falke, се создаде технологија “за нормални луѓе на улица, не само чудно програмери.”

објави во понеделникот, Chaincode започна нова “престој” во Њу Јорк, во октомври, оној кој ќе се фокусира на помагање на програмерите да се изгради свои апликации молња мрежа, во обид да се поттикне употребата на Bitcoin како и едуцираат луѓето за да LN. Falke продолжи: “Не постојат многу апликации и не може да оди во продавница и да плати со Bitcoin. Има сето ова недостасува инфраструктура. Мислевме дека тоа би било одлично да се добијат некои стан програмери се вклучени, кои имаат веб-сајтови искуство зграда, но не мора да имаат каква било врска со Bitcoin или Молња… лично, Мислам дека секој ден чекаме Молња апликации ќе го одложи Молња и Bitcoin. Тоа е навистина важно да се направи тоа нешто стан развој што е можно поскоро.”


Пријави Kraken Дневен пазар за 19.08.2018

БТК
$6,395
↑ 0,46%
$21.1M
ЕТХ
$298.8
↑ 3.24%
$20.5M
XRP
$0.3409
↑ 6,75%
$4.17M
EOS
$5.17
↑ 3,40%
$2.47M
BCH
$562.50
↑ 0,90%
$1.82M
ETC
$13.33
↑ 2,46%
$1.47M
LTC
$57.27
↑ 1,60%
$653,399
XLM
$0.2250
↑ 0,96%
$507,412
XMR
$96.78
↑ 0,39%
$436,433
ЦРТИЧКА
$155.7
↑ 3.06%
$234,749
Ushdt
$1.00
↑ 0,03%
$202,663
милиони
$8.18
↑ 18,4%
$142,547
Зец
$140.5
↓ 0,67%
$122,850
REP
$18.38
↑ 4.61%
$86,251
ICN
$0.482
↑ 2,27%
$49,652
GNO
$31.1
↑ 0,88%
$26,462

Kraken Дигитални Асет РАЗМЕНА
$54M со кои се тргува на сите пазари денес
крипто, евра, долари, JPY, CAD, ГБП


blockchain Вести 20.08.2018

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *