blockchain Вести 19.09.2018

Фиделити извршен директор навестува крипто производи

Извршниот директор на Фиделити инвестиции Авигеја Џонсон откри дека компанијата работи на голем број на cryptocurrency и blockchain поврзани со производи и придонеси, со нивното ослободување привремено фиксна за некаде пред крајот на годината. Главниот извршен директор, рече: "Имаме неколку работи во тек, неколку работи кои се делумно направено, но, исто така, вид на полица, бидејќи тоа не е навистина во право време. Се надеваме дека ќе има некои работи кои треба да го објави до крајот на годината. "

Фиделити постојано е еден од ретките големи фирми кои во неколку наврати и отворено сигнализираше интерес за криптографија, и извршен директор отиде за да се определи "Она што започна со е изградба на долга листа на употреба случаи за било Bitcoin, Ethereum, други cryptocurrencies, или потенцијално само сурови blockchain технологија. Повеќето од нив биле укинати од страна сега или барем да се стави на полица. Работите кои, всушност, го преживеа не беа работи мислам дека мора да го очекувавме. Ние се обидуваме да се слуша на пазарот и да се предвиди што ќе се направи смисла. "


Велика Британија Министерството за финансии: “Крипто-средства” треба регулатива

Bitcoin и други дигитални валути се “Дивиот Запад ситуација” и треба да се регулира за заштита на инвеститорите, комисија на народните претставници ги повика. Меѓу проблемите што се променливи цени, минимална заштита на потрошувачите и ризиците од хакирање и перењето пари, вели дека Комитетот за финансии. Комитетот рече дека немало добро функционира cryptocurrencies и претпочитаа да ги нарекуваат “крипто-средства”. Таа ги повика градот надзорно тело на, Финансиската однесување орган, да ги надгледува.

Во моментов, на FCA нема моќ да се регулира или издавачите на овие средства или размената на кој се тргува. “инвеститори крипто-средства во моментов се нуди многу малку заштита од литанија на ризици. Имено, не постојат формални механизми за надомест на штета на потрошувачите, ниту надоместок.” рече комитет за финансии. Ники Морган, кој претседава со Комитетот, кажа: “Тоа е неодржлива, како за Владата и регулаторите за да се бумбари заедно издавање изнемоштени предупредувања за потенцијалните инвеститори, уште се воздржи од постапување. На минимум, регулатива треба да се однесуваат на заштитата на потрошувачите и против перењето пари.”


Nasdaq е стекнување на крипто пријателски шведскиот fintech Cinnober

Nasdaq, втора по големина во светот на берзата, објави во петокот дека е во делата да се здобијат со Cinnober, давател на тргување решение со седиште во Шведска. Cinnober има историја за bullishness кон дигитални средства и што го прави полесно за институциите да инвестираат во нив. Една од тие напори е партнерство со BitGo, на монструозните за институционално-одделение за безбедност cryptocurrency притвор.

најновите нагласува стекнување Nasdaq е, иако индиректно, во овој случај, нејзиниот вкус за cryptocurrency тргување. Cinnober, а не на самата берза, е трговско решение на услуги пазари и клириншки куќи. на пример, BitGo платформа е добро прилагодени за големи институционални инвеститори во Nasdaq. безбедност и чување решение мулти-потпис со BitGo тоа го направи еден од најпопуларните во просторот. чувар на имот услуга cryptocurrency Cinnober би можел да биде еден од најпосакуваните рацете на стекнување, што се однесува старателство над направија многу институционални инвеститори спремна.


Пријави Kraken Дневен пазар за 18.09.2018

БТК
$6,316
↑ 1,27%
$50.3M
ЕТХ
$206.6
↑ 6.97%
$47.4M
XRP
$0.3139
↑ 17,1%
$13M
EOS
$5.04
↑ 7.23%
$3.3M
BCH
$430.62
↑ 4,51%
$2.2M
XMR
$111.20
↑ 2,38%
$2.11M
Ushdt
$1.00
↓ 0,01%
$1.73M
LTC
$53.97
↑ 3.89%
$1.52M
XLM
$0.2072
↑ 6.18%
$1.3M
ETC
$10.57
↑ 4,86%
$1.12M
ЦРТИЧКА
$185.9
↑ 0,35%
$866,134
Зец
$112.4
↑ 5.62%
$361,081
Дуждовата
$0.0059
↓ 4,86%
$221,018
милиони
$9.64
↓ 5,12%
$199,956
REP
$12.59
↑ 4,14%
$178,123
GNO
$26.9
↓ 2,08%
$49,261

Kraken Дигитални Асет РАЗМЕНА
$126M со кои се тргува на сите пазари денес


blockchain Вести 19.09.2018


 

Bitcoin картички

 

One comment

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *