blockchain Вести 19.05.2018

Coincheck бара одобрување од јапонски регулатори & САД планира експанзија

Помалку од четири месеци по поразот невиден $500 милиони cryptocurrency на хакери, Јапонски размена cryptocurrency Coincheck е заговор својот камбек.

Под ново раководство по продажба оган брокерски Monex Inc., Coincheck е трошење во голема мера да се подобри безбедноста и враќање на довербата кај клиентите кои се повлекле најмалку $540 милиони во пресрет на hack. Во интервју, Monex Главен извршен директор Oki Мацумото, рече дека очекува размена да се обезбеди официјална лиценца во Јапонија следниот месец. Тој, исто така, планира да донесе платформа Coincheck во Америка.

Мацумото продолжи да се каже "Ние може да се прошири нашата база на клиенти на Coincheck.”


blockchain Вести 19.05.2018

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *