blockchain Вести 18.07.2018

3 Bitcoin рударски фирми во вредност од над $ 1Б

три Bitcoin рударството компании се приклучија на листата на “еднорозите” - приватни компании во вредност од над $1 милијарди - за прв пат. Bitcoin рударски фирми: Bitman, Ханаан Креативни и Ebang се меѓу фирми во листата на 130 Кинески еднорозите, листата никогаш порано опремен комплетно cryptocurrency фокусирани на фирма.

Пласман највисоко на три, Bitmain се појавува на 13-ти на листата со вреднување на $10 милијарди, во близина на други познати компании како што се JD логистика. Рангирањето следи најновите вести покажува дека Bitmain има завршено Серија Б круг на финансирање што може да го цениме на фирмата околу $10 милијарди пред потенцијален иницијална јавна понуда (ИПО). во меѓу време, Hurun вредности Ханаан и Ebang на околу $3 милијарда и $1.5 милијарди, односно.


Mastercard поднесе патент за да се забрза плаќања за криптографија

Мастеркард, вториот по големина светски играч во 2.2 сектор трилиони долари плаќања, добило САД патент за нов процес да се забрза плаќања cryptocurrency.

Компанијата вели дека за cryptocurrencies да стане широко прифатени од страна на трговците, трговците на мало, даватели на услуги, и други снабдувачи на стоки и услуги, времето за обработка треба да биде многу побрзо. Mastercard продолжи да се каже “обработка пати, во моментов околу десет минути, треба да биде усогласена со онаа на традиционалните платните трансакции фиат кои имаат време за обработка мери во Nanoseconds.”


Децентрализирана капитал започна првиот cryptocurrency свод Австралија

блок синџири & Децентрализирана Капитал инвестициска компанија најави лансирањето на првиот свод ладилници Австралија за дигитални средства. “Првиот осигурени cryptocurrency свод Австралија е” беше создадена во партнерство со благородни метали свод фирма. Стивен Мос, основач и директор на децентрализирана Капитал, нагласи потребата на индустријата за безбеден и сигурен за криптографија старателски услуги: "Ова е решение за следната фаза на индустријата и тоа му дава вистинска безбедност ... Вие не може да се пробие на вашиот пат во безбедно".

Услугата за притвор дава на своите корисници директен пристап до своите средства за криптографија со примена на мерки за безбедност, вклучувајќи CCTV мониторинг, физички надзор, биометриски идентификација, PIN кодови, алармни системи и системите за контрола на оган. Говорејќи на растечки пазар за криптографија притвор, Директор Џени Симпсон сводот е партнерство чувар рече: “Ние се повеќе добиваат интерес од страна на клиентите во потрага за решенија за складирање на cryptocurrency.”


нови интернет банка ГМО ќе се реши плаќања со blockchain

Јапонски дигитални услуги фирма ГМО интернет има само лансираше нов веб-банка за која вели дека наскоро ќе се користи за да се олесни blockchain плаќања. на “Следна генерација” Банката соопшти дека е работа со ГМО Интернет “да се развие нов систем за порамнување со користење blockchain технологија… постои зголемување на очекувањата за откритија за побезбеден и поевтин плаќања и финансиски услуги.”

Новиот ентитет - наречена ГМО Aozora Нет банка - има за цел да се обезбедат нови финансиски услуги преку интеграција на fintech и ИТ, и ќе потпора напредни безбедносни сертификати, блок синџирот на, вештачка интелигенција и интернет на нештата, според документот.


Милијардер Марк Lasry гледа Bitcoin достигнувајќи $40,000 како што станува мејнстрим и полесно да тргуваат

Цената на Bitcoin може да достигне и до $40,000 како станува се повеќе мејнстрим и полесен за трговија, милијардерот Марк Lasry, во средата. Lasry рече: “Како што тоа добива повеќе во мејнстримот, и како се повеќе пазари се заокружи со што се овозможува да трговија каде што тоа е слободно да се тргува, за мене тоа е повеќе од влогот,” додавајќи дека гледа Bitcoin инвеститори прават 5 до 10 Времето своите пари во 3 до 5 години.

Lasry очекува Bitcoin ќе имаат најмногу корист за инвеститорите од сите cryptocurrencies, велејќи: “причина зошто ми се допаѓа Bitcoin е затоа што тоа е еден секој се случува да дојде до.”


Пријави Kraken Дневен пазар за 17.07.2018

БТК
$7,302
↑ 9,65%
$101M
ЕТХ
$499.8
↑ 4.84%
$61.9M
XRP
$0.5075
↑ 7.21%
$9.18M
BCH
$844.95
↑ 5,23%
$8.88M
EOS
$8.74
↑ 8.03%
$6.17M
ETC
$17.99
↑ 3,51%
$3.11M
XMR
$145.14
↑ 9,55%
$2.66M
LTC
$88.90
↑ 6.77%
$2.51M
XLM
$0.2514
↑ 8,07%
$1.96M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$1.5M
Зец
$207.5
↑ 11,1%
$1.45M
ЦРТИЧКА
$259.8
↑ 6,45%
$1.38M
REP
$31.98
↑ 5,09%
$658,282
Дуждовата
$0.0032
↑ 17,6%
$367,758
ICN
$0.680
↑ 3.27%
$82,173
GNO
$54.7
↑ 5,67%
$70,300

Kraken Дигитални Асет РАЗМЕНА
$203М со кои се тргува на сите пазари денес
крипто, евра, долари, JPY, CAD, ГБП


blockchain Вести 18.07.2018

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *