blockchain Вести 17.08.2018

Binance & LCX создаде платформа за размена крипто-фиат во Лихтенштајн

Лихтенштајн Cryptoassets Размена соработува со Binance за лансирање платформа за крипто-фиат размена во Лихтенштајн. Платформата на почетокот ќе понуди трговијата меѓу швајцарски франци и евра против Bitcoin, додавањето на повеќе парови пост регулаторни одобренија.

Искусен тим од Binance ќе се распореди на платформа & биде одговорен за одржување на платформа. Тимот на LCX ќе биде обезбедување на потребната поддршка активности, вклучително и за поддршка на корисниците, правни потреби, KYC и СПП. Главниот извршен директор & Основач на Binance, Changpeng Жао, рече: "Верувам Binance LCX ќе се создаде одржлива и сигурен фиат крипто-портал за професионална и редовно инвеститорите. Се надевам Binance LCX ќе се вози на нови стандарди за употребливост и согласност за blockchain индустрија. "


Coinbase датотеки патент за безбеден систем Bitcoin исплати

А ново објавени Coinbase патент истакнува начин за правење на Bitcoin купувања посигурни за клиентите, користење на порталот плаќање што ќе им овозможи на корисниците да плаќаат со Bitcoin директно од нивниот дигитален паричник. “Тоа може да се однесуваат на безбедноста на корисниците дека приватните клучеви на нивните Bitcoin адреси може да се украдени од нивните паричници,” на патент е наведено. “Постоечките системи не се обезбеди решение за одржување на безбедноста во приватните клучеви додека сеуште дозволувајќи им на корисниците да го превземете на страница трговец и исплата користење на нивните паричници.”

Системот поставува “клучеви на” што создава клучни акции кои се комбинираат во една господар клуч функција - криптирана со корисниците’ Лозинките - тоа може да се направи јавно достапни и избришани по употребата. господар клуч оперативната се користи за приватен клуч за криптирање за време на исходот, како и за потпишување трансакција кога се врши исплата.


Пријави Kraken Дневен пазар за 16.08.2018

БТК
$6,357
↓ 2.44%
$64.4M
ЕТХ
$287.7
↓ 2.60%
$35.1M
ETC
$14.66
↑ 18,0%
$9.65M
XRP
$0.2945
↑ 0,89%
$4.84M
BCH
$527.13
↓ 0.09%
$2.82M
EOS
$4.68
↓ 1,89%
$1.53M
Ushdt
$1.00
↓ 0,13%
$1.51M
LTC
$56.14
↓ 1,47%
$1.12M
XLM
$0.2140
↓ 4,32%
$938,021
XMR
$91.23
↓ 0,20%
$773,565
Зец
$141.2
↑ 0,58%
$401,139
ЦРТИЧКА
$152.3
↓ 4.62%
$368,766
REP
$17.43
↓ 0,80%
$216,267
ICN
$0.438
↓ 5,32%
$116,157
милиони
$5.90
↓ 2,80%
$47,764
GNO
$30.7
↓ 3.91%
$24,654

Kraken Дигитални Асет РАЗМЕНА
$124M со кои се тргува на сите пазари денес
крипто, евра, долари, JPY, CAD, ГБП


blockchain Вести 17.08.2018

One comment

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *